piątek, 10 kwiecień 2020

Pułtuska Amatorska Liga Siatkówki

napisane poniedziałek, 13 styczeń 2020 11:31

W dniu 12.01.2020r. została rozegrana pierwsza kolejka drugiej rundy w „Pułtuskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki”

W pierwszym meczu spotkały się drużyny Golądkowa i Macovi. Ten mecz to dobra gra zespołu Golądkowa,  już od samego początku spotkania to oni narzucili swój rytm gry i zwyciężyli w pierwszej partii. (25:22). Druga odsłona to odrodzenie się młodej drużyny z Makowa i to oni w tym secie znacząco dominowali w każdym elemencie gry. Set ten zakończył się wynikiem 16:25 i tym samym Macovia wyrównała stan pojedynku 1:1. O wszystkim musiał zadecydować Tie-break. Golądkowo w tym krótkim secie szybko zbudowało dużą przewagę doprowadzając stan seta do wyniku 14:9. W zasadzie wystarczyło postawić kropkę nad „i” aby zwyciężyć w tej partii. Niestety tak się nie stało, zespół z Makowa zagrał koncertowo kocówkę spotkania i zwyciężyli w tym secie 16:14. Wynik końcowy meczu to 2:1 dla Macovi.

W drugim meczu spotkały się drużyny X Volley Karniewo oraz Golądkowo. Grę szybko zaczęli układać pod swoje dyktando zawodnicy z Karniewa nie dając cienia wątpliwości kto w tym meczu rządzi. Pierwszy i drugi set na korzyść zespołu X Volley Karniewo (25:17), (25:16). Wynik końcowy 2:0 dla Karniewa.

W trzecim meczu aktualny lider tabeli „Pułtusk” podejmował drużynę „Dream Team”. Set pierwszy to bardzo wyrównana gra obu drużyn i walka punkt za punkt. W tej partii nie brakowało znakomitych obron oraz mocnych ataków u jednej jak i drugiej drużyny. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:23. Druga partia miała nieco inny przebieg, ponieważ Pułtusk postawił trudniejsze warunki gry i zwyciężył 25:19. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Pułtuska.

Sędziowali: Przemysław Kowalski, Artur Salamon