fbpx
niedziela, 05 kwiecień 2020

Mistrzynie Powiatu z Winnicy

napisane czwartek, 27 luty 2020 08:41

26 stycznia w hali sportowej PSP Winnica odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pułtuskiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców klas VII-VIII

Każdy wie o "sile" dziewcząt z Winnicy na co dzień grających w Liderze Winnica i występujących na parkietach całej Polski. Niestety ma to swoje konsekwencje w obsadzie Mistrzostw Powiatu, ponieważ brak jest chętnych do rywalizowania z Winniczankami. W tym roku przyjechały dziewczęta z PSP Przewodowo z opiekunem Panem Pawłem Zarembą i już za samą odwagę należą się im wielkie słowa uznania.
Zawody otworzył Wójt Winnicy Pan Robert Wróblewski wraz z Dyrekcją ZPO Winnica Panem Andrzejem Zarębą i Panią Anna Jacek - Walesiak. Po tym nastąpiła część sportowa. Dziewczęta z Przewodowa walczyły dzielnie choć wiadomo było, że z Winniczankami będzie im trudno o korzystny wynik. Pomimo wysokiej wygranej gospodyń, przyjezdnej ekipie należą się słowa uznania.
Na koniec Dyrekcja ZPO wręczyła zawodniczkom obydwu zespołów dyplomy i medale ufundowane przez Starostę Pułtuskiego Pana Jana Zalewskiego. Już za tydzień 4 marca w Winnicy odbędą się Mistrzostwa Rejonu, których zwycięska awansuje na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży. Emocje gwarantowane.

Kolejność końcowa
1. PSP Winnica – opiekun Tomasz Szeliga
2. PSP Przewodowo - opiekun Paweł Zaremba
Skład PSP Winnica:
Sylwia Kowalska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Zuzanna Stańczak, Klaudia Światkowska.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga