fbpx
środa, 01 kwiecień 2020

Winniczanki na podium

napisane środa, 04 marzec 2020 08:21

      W dniach 28 luty - 1 marca zawodniczki Lidera Winnica wzięły udział w Ulanie w X Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w kategorii dzieci 2007 oraz młodziczek 2005.

     W młodszej kategorii wystartowało piętnaście zespołów ale tylko my i zespół z Wieniawy graliśmy dziewczętami młodszymi. Nasz zespół to zawodniczki z rocznika 2008-10. Tak więc, nie jechaliśmy wygrywać lecz zbierać doświadczenie.

   Pierwszy etap to gra w czterozespołowych grupach. Piątkowe granie rozpoczęliśmy od spotkania z gospodarzem turnieju zespołem z Ulana. Walczyliśmy bardzo dzielnie ale przewaga fizyczna spowodowała, że mimo wielu sytuacji rzutowych zabrakło bramek. Przegraliśmy 1:11 ale naprawdę w fajnym stylu. Drugie tego dnia spotkanie było jeszcze lepsze w wykonaniu naszych "maluchów", choć przewaga fizyczna po stronie koleżanek ze Zwolenia była jeszcze większa. Przegraliśmy tylko 4:7 i to nie wykorzystując paru rzutów karnych. Sobotnie mecze rozpoczęliśmy od gry z zespołem z Węgrowa (który wygrał naszą grupę). Dziewczęta zagrały "z sercem" a wynik 5:14 bardzo nas ucieszył. W drugiej rundzie trafiliśmy do grupy z zespołami z Białegostoku i Siedlec. Pierwsze spotkanie z zespołem ze stolicy Podlasia choć troszkę przespaliśmy pierwsza połowę był również bardzo zacięty a wynik 5:11 nie oddaje tego co działo się na boisku. Ostatni sobotni mecz rozegraliśmy z ekipą z Siedlec, z która cztery miesiące temu przegraliśmy. Jak bardzo się ucieszyliśmy gdy nasze zawodniczki pokonały przeciwniczki 10:13. Brawo, pokazuje to jak fajne postępy robią Winniczanki. Jedyny niedzielny mecz to pojedynek o miejsce XIII z równolatkami z Wieniawy. Na jakim jesteśmy poziomie można było zobaczyć  w czasie tego spotkania. Pokonaliśmy rywalki aż 13:4 nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszy. Brawo. Był to również prezent dla Kingi Krawczyk, która tego dnia miała urodziny. Był szampan i gromkie sto lat od wszystkich liderek.

     Wszystkie dziewczęta zasłużyły na wielkie brawa, a nagrodę indywidualną otrzymała Olga Gołębiewska. Brawo, maluchy. Kolejny występ to turniej ligowy w Regiminie 7 marca. Trzymamy kciuki!!!

 

Nasze młodziczki, które już nie raz pokazały piłkę ręczną na bardzo wysokim poziomie a ostatnie super występy w lidze bardzo zaostrzyły nasze apetyty na występ w Ulanie. W kategorii młodziczek wystartowało dziesięć zespołów podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy. Nasze podopieczne w pierwszym spotkaniu wygrały z Kadrą Podlasia I aż 20:13. Wynik ten bardzo cieszy ponieważ w październiku w Białymstoku przegraliśmy z gospodyniami, które stanowią trzon kadry Podlasia 14:18. Poprawiliśmy się więc aż o 11 bramek! Drugi piątkowy mecz to mecz walki z gospodyniami z Ulan. Jak wiadomo gospodarzowi pomagają nawet ściany, jednak po bardzo ciekawej grze i super widowisku dla kibiców nasze dziewczęta wygrywają 18:16. Brawo.

Sobotnie spotkania rozpoczęliśmy od wygranej 22:11 z koleżankami z Piaseczna oraz 19:10 z Kadrą Lubelską II. Na koniec dnia czekał nas półfinał z Kadrą Lubelską I. Niestety zawsze na turnieju jest jeden słabszy mecz i ten przytrafił nam się w tym spotkaniu. Dziewczęta walczyły ale zupełnie nic nam nie wychodziło ani w ataku ani w obronie. O sile naszej ekipy świadczy fakt, iż pomimo słabszego spotkania przegraliśmy jedynie 14:16. Jak się później okazało kadra lubelska I pokonała trzema bramkami w finale koleżanki z Wilanowi. Po porażce zawsze ciężko się podnieść a mecz o trzecie miejsce zawsze jest bardzo zacięty. Trzeba pokazać wtedy charakter. Tak też zrobiły nasze zawodniczki w niedzielnym spotkaniu o III pozycje znowu rywalizując z Kadrą Podlasia I. Po ciekawym spotkaniu wygrywamy 20:15 i zdobywamy okazały puchar. Kluczem do zwycięstwa była ogromna wola walki każdej z dziewcząt, która nawet na chwilę nie zmalała gdy kontuzji nabawiał sie podstawowa nasza zawodniczka Wiktoria. Świetnie grała bramka a kluczem okazała się wręcz perfekcyjna gra w drugiej połowie Oliwi Dłutowskiej która "wybiła" z głowy grę w piłkę ręczną obrotowej przeciwniczek.

Cały zespół zasłużył na brawa a o sile naszej ekipy świadczą nagrody indywidualne, najlepsza bramkarka turnieju to nasza Sylwia Kowalska, królową strzelczyń i to mimo wielokrotnej :indywidualnej opieki" przeciwniczek została Oliwia Pniewska (34 bramki) a wyróżnienie otrzymała Karolina Królak. Brawo wszystkie dziewczęta.

Młodziczki już 4 marca powalczą w Winnicy w rozgrywkach szkolnych o awans na Mazowieckie Igrzyska a 5 marca stoczą bój w lidze z koleżankami z Ochoty Warszawa. Trzymamy kciuki za zwycięstwa!

 

Już za niecałe dwa miesiące (24-26 kwietnia) zawitają do Winnicy zespoły aby wystąpić na naszym parkiecie. Jak co roku 12 zespołów rozegra prawie pięćdziesiąt spotkań. Wśród nich będzie pierwsza czwórka z turnieju w Ulanie. Turniej to będzie pożegnanie rocznika 2005, który kończy naukę w Winnickiej podstawówce a tym samym grę w Liderze Winnica. Jak szybko minęły te pięć lat!

 

Jak widać mając wsparcie wielu osób nawet w tak małej miejscowości można stworzyć sport dzieci i młodzieży i to drużynowy na tak wysokim poziomie.

Dziękujemy za zaangażowanie Rodzicom, Radzie Gminy Winnica na czele z Panem Wójtem Robertem Wróblewskim, Dyrekcji ZPO Winnica z PanemAndrzejem Zarębą i Anną Jacek Walesiak, oraz naszym Przyjaciołom- Sponsorom: Zakład President w Winnicy, Zakłady Polmlek Pana Andrzeja Grabowskiego, Pan Stefan Winnicki sklep Topaz w Winnicy, Bank Spółdzielczy z Winnicy z Prezesem Panem Ireneuszem Góreckim, Zakład Daria Pani Ewy Dulińskiej, Firma "Drogi i Mosty" Pana Jana Kaczmarczyka, Firma Gerpol Pana Gierczaka, oraz "Isbud", Piekarnia "Białczak", Hurtownia "Limonka", "Glazbud", Starostwo Powiatowe w Pułtusku z Panem Starostą Janem Zalewskim, Zakład Mięsny "Lenarcik", "Budomur", "Agrochemik".

 

Skład zespołu młodziczek:

Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Sylwia Kowalska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska, Zuzanna Stańczak.

 

Skład zespołu "maluchów":

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska , Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Jessica Strauch, Martyna Kiela, Rakowska Nikola, Jasińska Nadia, Mączyńska Karolina.

 

Opiekunowie Marzena Staniszewska - Szeliga oraz Tomasz Szeliga

 

Link do zdjęć z turnieju

https://www.dropbox.com/sh/zkjki6e9qwqaztr/AACdgUIan9nVPXG99Y2O46aaa?dl=0

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga