Mega sukces Winniczanek

Mega sukces Winniczanek

Tak pisaliśmy w lutym tego roku po zdobyciu mistrzostwa rejonu ciechanowskiego „Był rok 2009 mistrzostwa rejonu ciechanowskiego, sala w Mławie i dziewczęta z Winnicy rocznik 1996 wygrywają te zawody, by później sięgnąć po srebro na mistrzostwach Mazowsza. Mija dziewięć lat i historia się powtarza” i bardzo chcieliśmy, aby się powtórzyła.

       W dniach 25-27 maja graliśmy w Teresinie finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej potocznie zwany mistrzostwami Mazowsza szkół podstawowych a jest ich w naszym województwie 1803. Wystąpiło osiem najlepszych z nich a wśród nich Winniczanki. Podzielono nas na grupy i do naszej trafiły zespoły z Radzymina. Płocka i Siedlec, a w drugiej znalazły się zespoły z Wyszkowa, Pruszkowa, Warszawy i Wieniawy.
       Pierwszy mecz to potyczka z faworytem turnieju zespołem z Radzymina, z którym przegraliśmy o pierwsze miejsce na kwietniowym turnieju w Winnicy. Niestety jest to dla nas bardzo niemiła niespodzianka, ponieważ oddajemy mecz bez żadnej walki przegrywając aż  4:16. Po takim słabym występie nie obeszło się bez „kobiecej” rozmowy. Efekt wygrana z Płockiem 10:9 choć wynik może mylić (mecz był zacięty) bo cały czas prowadziliśmy a na półtorej minuty przed końcem nawet 10:6 i niestety weszło rozluźnienie. Ostatni mecz w grupie to pewna wygrana 15:5 z Siedlcami i jesteśmy w czwórce walczącej o medale.
      Tam w półfinale czekał na nas zwycięzca grupy B zespół z Wieniawy, z którym przegraliśmy dwa razy w marcu na turnieju w Ulanie. Teraz nie było żadnych wątpliwości, kto odrobił lepiej marcową lekcję. Dziewczęta grają „jak z nut” i pewnie wygrywają 13:9.  
       Finał stał się faktem. Tam ponownie potykamy się z zespołem z Radzymina, który w swoim półfinale pewnie pokonał 14:5 zespół z Pruszkowa. Na ten występ przybyła bardzo liczna grupa z Winnicy, Rodzice, Rodzeństwo i Dziadkowie naszych dziewcząt w sumie ok. 25 osób. Finał to już zupełnie inna postawa naszych dziewcząt. Choć przegrywamy go 3:10 to wynik może mylić. Walczymy, a gdyby na początku spotkania nie było parę bardzo kontrowersyjnych decyzji sędziowskich na naszą niekorzyść to różnica byłaby na pewno mniejsza. Zdobywamy srebro i jest to nasz ogromny sukces a po meczu był szampan i dużo radości. Jesteśmy drugą szkoła na Mazowszu spośród 1803 placówek. Należy dodać, iż nasz przeciwnik z półfinału zdobył III miejsce i to też świadczy o sile naszych dziewcząt. Teraz już możemy napisać, że przegraliśmy jedynie z wicemistrzem Polski, ponieważ na finale w Głuchołazach dziewczęta z Radzymina zdobyły srebro a w grupie wygrały z trzecim na mistrzostwach zespołem z Gardei więcej niż z nami.  To także świadczy o sukcesie naszych dziewcząt.
                                            
Skład zespołu: Olkowska Wiktoria, Stańczak Zuzia, Królak Karolina, Pniewska Oliwia, Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Światkowska Klaudia, Gizińska Maja, Dłutowska Oliwia, Czyżewska Natalia. Opiekun Tomasz Szeliga, Marzena Staniszewska.

Nasza gra, nasze treningi i tak wielkie sukcesy nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc i życzliwość: Urzędu Gminy w Winnicy na czele z Panem Wójtem Mariuszem Kowalewskim, Dyrektora ZPO w Winnicy Pana Andrzeja Zaręby, Pani Wicedyrektor Anny Jacek-Walesiak i całego Grona Pedagogicznego, wspaniałej pomocy Rodziców oraz naszych sponsorów – przyjaciół jak Pan Stefan Winnicki firma „Topaz”, Pani Anna Rudnik Zakład Mleczarski w Winnicy, Pan Andrzej Grabowski „Polmlek”, Pan Dariusz Duliński „Daria”, Pan Ireneusz Górecki BS w Winnicy, Państwo Małgorzata i Krzysztof Walendziewscy „Walkrys”, Pan Jan Kaczmarczyk „Drogi i Mosty”, Pan Krzysztof Gierczak „Gerpol”, Pan Sławomir Białczak „Piekarnia Białczak”, Pan Sławomir Lenarcik wędliny „Lenarcik”, Pan Mariusz Wełna „Glazbud” oraz Pan Marek Chodkowski „Limonka”.

Tomasz Szeliga

Powrót na górę