Zmieniamy się dla Państwa – remonty i inwestycje w MOSiR

Zmieniamy się dla Państwa – remonty i inwestycje w MOSiR

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w ciągu ostatnich miesięcy bieżącego roku zrealizowaliśmy kilka remontów i modernizacji.

Największy zakres prac to efekt udziału w dużym projekcie „Zmniejszenie emisyjności gospodarki budynków użyteczności publicznej Gminy Pułtusk". Dotyczył on ośmiu obiektów gminy, w tym budynku administracyjnego MOSiR na stadionie i budynku siłowni, użytkowanej przez MKS „Narew”. Zakres wykonanych prac przedstawia się następująco:

  • budynek MOSiR: wymiana instalacji grzewczej, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, docieplenie stropu i ścian budynku, nowa elewacja, wymiana oświetlenia i montaż paneli fotowoltaicznych. Ponadto został zmodernizowany system instalacji monitoringu wizyjnego i alarmowego,
  • budynek siłowni – wymiana kotłowni z węglowej na gazową (dzięki temu zniknął z budynku charakterystyczny i niezbyt estetyczny komin), w tym: doprowadzenie gazociągu od budynku MOSiR do budynku siłowni, wymiana oświetlenia i montaż paneli fotowoltaicznych, wymiana części okien i drzwi zewnętrznych. Ponadplanowo zostało wymienione pokrycie podłogi.
  • Z otrzymanych dodatkowo z budżetu gminy środków wykonany został remont pokrycia dachowego na budynku administracyjno-sportowym MOSiR przy ul. Sportowej 2A.
  • Na stadionie zakończyliśmy prace przy modernizacji boisk trawiastych. W ramach tych prac zwiększyliśmy powierzchnię boiska głównego o ponad 3 tys. m2. Stało się to możliwe dzięki nawiezieniu ok. 300 ton ziemi i zasypaniu nieużytkowanych żużlowych rzutni i skoczni zlokalizowanych za bramkami. Na całej nowej powierzchni została posiana trawa i wiosną przyszłego roku piłkarze będą mogli już tam trenować. Na bocznym boisku przeznaczonym dla najmłodszych zawodników, przy udziale finansowym Klubu „Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk”, ustawiony został nowy piłkochwyt umożliwiający przyspieszenie i usprawnienie treningu gier drużynowych odbywających się na boisku.
  • Zostały także rozpoczęte prace projektowe w zakresie rozbudowy instalacji oświetleniowej na obydwu boiskach treningowych, co znacznie wydłuży korzystanie z tych boisk.
  • W ramach renowacji kortów ziemnych MOSiR uzupełniliśmy mączkę ceglaną na nawierzchni kortów. Dosypaliśmy 4 tony mączki. W sezonie tenisowym 2018 r., na podstawie podpisanego porozumienia, korty użytkował Miejski Ludowy Klub Sportowy „Nadnarwianka” Pułtusk. We współpracy z Klubem zorganizowaliśmy trzy turnieje deblowe tenisa ziemnego, które spotkały sią z uznaniem biorących w nich udział zawodników z Pułtuska, Warszawy, Ciechanowa i Przasnysza.
  • Rozpoczęliśmy również przygotowania do przyszłorocznego sezonu kąpielowego na plaży nad Narwią. Pawilon gastronomiczny został przeniesiony na specjalnie w tym celu usypany pagórek o wysokości ok. 2,5 m, boki którego umocniliśmy ażurowymi płytami betonowymi. Podwyższony został również poziom tarasu, a budynek usytuowaliśmy frontem do Narwi. Dzięki takiej ekspozycji plażowicze w przyszłym sezonie zyskają dodatkową perspektywę podziwiania uroków naszej rzeki. Miejmy tylko nadzieję, że wiosenne przybory wody nie zniszczą naszej pracy.
  • Zajęliśmy się także podniesieniem estetyki pływalni. W holu na parterze pojawiły się nowe dekoracyjne kompozycje kwiatowe, a na ścianach liczne fototapety o tematyce związanej z pływaniem. Na górnym holu oczy odwiedzających cieszą kolejne elementy dekoracyjne. Coraz większym zainteresowaniem Klientów pływalni cieszy się nowo otwarte bistro „Monika”, serwujące smaczne przekąski.

Cieszymy się, że mogliśmy przeprowadzić te prace, bo będą służyć wszystkim użytkownikom obiektów sportowych MOSiR.

Powrót na górę