środa, 20 listopad 2019

Zakończona I runda w PALS

napisane czwartek, 27 grudzień 2018 16:08 Napisał

W niedzielę 16 grudnia w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 została rozegrana trzecia kolejka Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki o Mistrzostwo Ziemi Pułtuskiej w sezonie 2018/19. W przedświątecznym nastroju rozegrano cztery mecze z dwóch grup A i B.

W pierwszym meczu tego dnia COMPETERRA zmierzyła się z drużyną DREAM TEAM, obie można by rzec z Wyszkowa. Po bardzo ciekawym siatkarsko i emocjonującym spotkaniu widniał rezultat 2-0, a w setach uwaga! 31-29 i 25-16 dla COMPETERRY. Nikt chyba nie spodziewał się tak dobrej postawy drużyny zwycięskiej.
    W drugim meczu zagrały Grzmoty z Wyszkowa i RDLP Leśnicy. Bardzo ważny pojedynek,  decydujący, która z drużyn awansuje do grupy mistrzowskiej. Mecz przebiegł dość jednostronnie, pod dyktando drużyny z Wyszkowa. Problem kadrowy leśników w tym meczu było aż nadto widać. Szkoda, bo mógł być awans. Grzmoty zwyciężyły 2-0, w setach do 25-21 i 25-19. Drużyna z Wyszkowa po raz kolejny udowodniła, że potrafi się zmobilizować i ważne pojedynki zwyciężać.
    W trzecim pojedynku tego popołudnia  karniewiacy z X-Volley skonfrontowali się na boisku z drużyną GOLĄDKOWO. Po tie-breaku wygrał X-Volley Karniewo 2-1, w setach do 25-18, 25-27 i 12. Dla byłego mistrza ligi z sezonu 2015/16 te rozgrywki idą jak po grudzie, bo był to ich trzeci pojedynek zakończony wynikiem 2-1. Tego wieczoru było to najlepsze spotkanie siatkarskie. Piękna walka i emocje. Drużynę GOLĄDKOWO chwaliłem za poprzednie spotkania, ale ten zespół jak widać gra coraz lepiej. Z teamu  należy wyróżnić Dariusza Kluska, który dobrymi atakami, a w szczególności zagrywką zdobył wiele punktów i prowadzi w statystyce na najlepszego zagrywającego.
    Ostatni, czwarty pojedynek pomiędzy drużynami Wczorajsi Pułtusk i PUŁTUSK przebiegł jednostronnie. To zawodnicy z drużyny PUŁTUSK mieli od początku do końca pojedynek pod kontrolą wygrywając 2-0, w setach 25-17 i 25-14. Jest to drużyna, która w trzech meczach zgromadziła komplet 9 punktów  i  nie straciła nawet jednego seta. Brawo!