fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

napisane czwartek, 27 grudzień 2018 16:11

8 grudnia maluchy „Lidera” Winnica wzięły udział w IV Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej dziewcząt rocznik 2008. Wystartowało osiem zespołów podzielonych na dwie grupy.

My spotkaliśmy się z zespołami z Kamionki, Małkini i Siemiatycz. W pierwszym spotkaniu czekała nas potyczka z dysponującymi świetnymi warunkami fizycznymi, koleżankami z Kamionki. Ta ogromna przewaga fizyczna była widoczna przez całe spotkanie i ona właśnie zadecydowała o wygranej naszych przeciwniczek 8:6. Był to jednak bardzo fajny i dobry w wykonaniu naszych pociech mecz. Zabrakło troszkę skuteczności, ponieważ sytuacje rzutowe potrafiliśmy sobie wypracować. W kolejnym meczu widać było jak dużo sił „kosztował” nas wcześniejszy mecz. Pomimo, ogromnych chęci nie sprostaliśmy gospodyniom robiąc za dużo własnych błędów i Małkinianki zasłużenie i pewnie wygrały to spotkanie. W ostatnim spotkaniu zremisowaliśmy z dziewczętami z Siemiatycz 2:2 i zajęliśmy trzecie miejsce w grupie. Pozostał nam mecz o 5 miejsce w turnieju i była to potyczka z zespołem z Radzymina. Pokazał on jak wielkie możliwości mają nasze dziewczęta. Z tak silnym zespołem wygrywamy pierwszą połowę 7:3. Ponieważ w takich turniejach ważne jest, aby każda z dziewcząt wzięła w nim udział, w drugiej odsłonie robimy wiele roszad składem, co w efekcie daje naszą przegraną 9:10. Nie jest to na tym etapie gry zupełnie ważne a cieszy nas fakt, ze nawet zmienniczki zostawiły serce na parkiecie.
Cały zespół zasłużył na wielkie brawa za waleczność, zaangażowanie i pozostawienie serca na parkiecie. Wyróżnienie otrzymała Kinga Czyżewska, której starsza siostra też gra w piłkę ręczną. Kolejne zawody czekają nas dopiero po feriach zimowych i będą to zawody w Jaktorowie i Regiminie.
Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie dofinansowanie z Urzędu Gminy Winnica na piłkę ręczną na rok 2018.
Zawodniczki „Lidera” Winnica wraz z Opiekunami i Rodzicami pragnął złożyć wszystkim Naszym Przyjaciołom i Sympatykom życzenia Spokojnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych Pogodnych Dni w Nowym 2019 Roku.

Skład zespołu:
Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Karolina Krajewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska, Emilia Głodowska, Natalia Darkowska, Weronika Kiela, Wiktoria Rzeczkowska, Jessica Strauch, Martyna Berent, Marta Ostaszewska, Zofia Brzozowska.

Opiekun Tomasz Szeliga

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga