fbpx
niedziela, 29 marzec 2020

Zrywowskie „Ho, Ho, Ho!”

napisane czwartek, 27 grudzień 2018 16:12

8 grudnia siatkarze i siatkarki z najmłodszej grupy Zrywu rozegrali Turniej Mikołajkowy.

Sala Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego, której parkiet przez wiele lat przesiąka potem pułtuskich siatkarzy, była kolejny raz świadkiem dobrej, sportowej zabawy. Dziewczęta i chłopcy grali z wielką ambicją, nie wahali się padać w obronie, skakać do ataku, blokować, po prostu nie było straconych piłek.
Wszyscy uczestnicy poddani zostali solidnej próbie sportowego charakteru, każdy zagrał dziesięć setów, z których większość była wyrównana. Zdarzały się całkiem długie wymiany stojące na niezłym poziomie: kilkukrotne obrony, rozegrania, ataki, bloki. Zawodnicy zapewne przez kilka dni będą odczuwać „w kościach” intensywność grania, ale będzie to tylko z korzyścią dla zdrowia i poprawy sprawności.
Gdyby Św. Mikołaj obserwował zaangażowanie uczestników  miałby sporo powodów  by zakrzyknąć „Ho, Ho, Ho!”
Piłka siatkowa to najbardziej zespołowa z gier sportowych. ” Chodzi o chemię. Sam talent nie doprowadzi do końca.” (źródło:volleyballexpert.com), to zdanie krótko pokazuje jak funkcjonuje zespół siatkarski. Na boisku/parkiecie każdy musi rozumieć się z każdym, każdy musi być gotowy do sportowego poświęcenia dla korzyści teamu, często  rezygnując z własnych ambicji bycia chwilowo tym najlepszym. Mikołajkowe zawody pokazały, że młodzi adepci pułtuskiej siatkówki już to rozumieją – co cieszy.
Turniej zorganizowali i sędziowali trenerzy UKS Zryw: Tadeusz Miłoszewski i Andrzej Krawczyński. Sportowe podejście, fair play, zaprezentowali: Amelia Lisiecka, Martyna Wojtcza, Marcelina Komorowska, Amelia Burska, Agata Godlewska, Natalia Rychlińska, Jan Ochman, Michał Koczara, Mateusz Majewski, Oskar Krawczyński, Jakub Ochman.
Zbliża się Boże Narodzenie, z tej okazji Zarząd UKS Zryw wraz z uczestnikami treningów składają serdeczne życzenia Zdrowych i Szczęśliwych Świąt, przyjemnych rozmów nie tylko o siatkówce podczas rodzinnych spotkań.
Z tej samej okazji dziękujemy bardzo władzom Miasta i Gminy Pułtusk, władzom Starostwa i Dyrekcji ZSZ im. Jana Ruszkowskiego za pomoc w działalności, bez której klub nie mógłby prowadzić szkolenia dzieci i młodzieży. W liście do Świętego Mikołaja poprosiliśmy żeby w przyszłym roku było podobnie, a nawet lepiej.

Siatkarsko i już Świątecznie pozdrawia Andrzej Krawczyński