fbpx
wtorek, 07 kwiecień 2020

Winnica trzecia na "Tymbarku"

napisane niedziela, 20 styczeń 2019 21:13

18 stycznia dzięki uprzejmości Andrzeja Zaręby dyrektora ZPO w Winnicy, który opłacił transport, nasze maluchy z I klasy szkoły podstawowej wzięły udział w turnieju piłki nożnej o puchar Tymbarka w Czerwinie.

W turnieju wystartowało pięć zespołów, gospodarz klub sportowy z Czerwina, trzy zespoły Akademii Piłkarskiej z Ostrołęki oraz nasza szkoła. W pierwszym meczu pewnie pokonujemy 2: 1 zespół z Czerwina, prowadząc prawie przez całe spotkanie 2:0. W następnym po fascynującej grze przegrywamy 1: 2 z Akademią Piłki Nożnej II. Rozpoczęliśmy od prowadzenia 1: 0 by następnie stracić bramkę na 1:1. Decydujący gol dla przeciwników padł w samej końcówce po rykoszecie.  Kolejny mecz to potyczka z I zespołem Akademii, faworytem turnieju. Co prawda przegraliśmy, 0: 4 ale po walce (wszystkie pozostałe zespoły przegrywały różnicą przynajmniej ośmiu bramek). Ostatni mecz pewnie wygrywamy 4: 0 z Akademią III i zajmujemy III miejsce. Nasi chłopcy walczyli dzielnie z klubami piłkarskimi a dodać należy, że Akademia Piłki Nożnej z Ostrołęki składa się z dzieci z wielu szkół z miasta i okolic a nie tylko z dwóch klas jednej jak nasza reprezentacja. Wielkie brawa dla naszych maluchów. Już 23 stycznia na takie same zawody do Czerwina jadą chłopcy z klas II-III. Życzymy takiej samej postawy jak naszych pierwszaków.
Skład reprezentacji:
Brodowski Adam, Chrzanowski Karol, Gostkiewicz Wojciech, Łasiński Maksymilian, Mosakowski Kacper, Podgórski Dominik, Wiśniewski Aleks, Zadrożny Filip.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga