fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Wróciły z tarczą

napisane poniedziałek, 21 styczeń 2019 22:49

19 stycznia zawodniczki Lidera Winnica rozegrały w Mławie drugi mecz ligowy w tym roku.

Tydzień temu pokonały pewnie swoje rówieśniczki z tego samego klubu. Teraz jednak poprzeczka podniesiona była o wiele wyżej. Czekała nas potyczka z dziewczętami o rok lub dwa lata starszymi niż nasze podopieczne, a to oznacza w tym wieku ogromną różnicę w sile fizycznej.
Jednak my pojechaliśmy walczyć i zdobywać doświadczenie a nie się poddać. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Oba zespoły „nie odstawiały ręki” i walczyły do końca. Zaczynamy od prowadzenia 6:5 dla nas by po następnych siedmiu minutach widniał na tablicy wynik 7:11 dla przeciwniczek. Po kolejnych pięciu minutach jest już tylko 11:12. Choć na trzy minuty przed końcem przegrywamy 12:15 to na przerwę schodzimy przegrywając tylko jedną bramką 14:15.
Druga połowa to również walka o każda piłkę. W czterdziestej piątej minucie jest 26:28 dla przeciwniczek. Ostatecznie przegrywamy, 28: 32 ale jest to dużo lepszy mecz niż przed tygodniem. Duże brawa dla dziewcząt. Zabrakło niewiele. Trzeba wspomnieć, iż zespół z Mławy to starszy rocznik dziewcząt z trzech dużych szkół miejskich a my to dwa roczniki stworzone z małych klas, małej szkoły. Tym bardziej należy uważać mecz za bardzo udany. Poprawimy skuteczność i na pewno w meczu w Winnicy 20.02 się zrewanżujemy.
Najbliższy nas mecz to potyczka z Markami w Winnicy 17 lutego o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy.

Gra i nasze treningi nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc: Urzędu Gminy w Winnicy na czele z wójtem Robertem Wróblewskim, wyrektora ZPO w Winnicy wAndrzeja Zaręby, wspaniałej pomocy rodziców oraz naszych sponsorów – przyjaciół jak Stefan Winnicki firma „Topaz”, Anna Rudnik Zakład Mleczarski w Winnicy, Andrzej Grabowski „Polmlek”, Dariusz Duliński „Daria”Pan Ireneusz Górecki BS w Winnicy, Krzysztof Walendziewski „Walkrys”, Jan Kaczmarczyk „Drogi i Mosty”, Krzysztof Gierczak „Gerpol”.
Podziękowania za pomóc w transporcie dzieci dla Panów Pniewskiego i Gizińskiego.

Skład zespołu:
Olkowska Wiktoria (4 bramki), Stańczak Zuzia, Królak Karolina (7), Pniewska Oliwia (14), Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja (1), Dłutowska Oliwia (1), Światkowska Klaudia (1), Czyżewska Natalia.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga