fbpx
niedziela, 29 marzec 2020

Świetna Winnica na "Tymbarku"

napisane czwartek, 24 styczeń 2019 09:56

23 stycznia kolejna, starsza grupa z klas II-III szkoły podstawowej w Winnicy mogła wziąć udział w turnieju piłki nożnej o puchar Tymbarka w Czerwinie

Czekaliśmy czy starszaki dorównają świetnemu występowi klas I z 18.01. W turnieju wystartowało siedem zespołów, dwa od gospodarzy, klubu sportowego z Czerwina, dwa zespoły Akademii Piłkarskiej z Ostrołęki, zespoły z Karniewa, Różana oraz nasza szkoła.
Nasi chłopcy trafili do grupy z II zespołem klubu z Czerwina, I zespołem z Ostrołęki oraz zawodnikami z Karniewa.
W pierwszym spotkaniu z reprezentantami z Czerwina, przez dłuższy czas pomimo przewagi nie potrafiliśmy strzelić bramki. Znać o sobie dawał po prostu brak ogrania. Jednak z każda minutą chłopcy krzepli i ostatecznie wygrali 3:0. W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z faworytem turnieju, I zespołem z Ostrołęki. Pomimo, iż to nasi przeciwnicy, jako pierwsi strzelili bramkę to jednak my wygrywamy całe spotkanie, 2: 1 co jest naszym wielkim sukcesem. Tym samym zapewniliśmy sobie I miejsce w grupie i awans do półfinału. Tak wiec w ostatnim meczu grupowym mogli dłużej pograć nasi młodsi chłopcy. Oni tez pięknie walczyli i osiągnęli remis 0:0.
W półfinale czekał na nas drugi zespół grupy B, czyli II ekipa z Ostrołęki. Mecz był bardzo zacięty ale to my wygraliśmy 2:0 i ku zdziwieniu wszystkim czekał na nas finał. W nim potyczka z I zespołem klubu z Czerwina. Choć walczymy to jednak tracimy szybko bramkę po kiksie i już nie zdołamy ułożyć sobie spotkania. Brakuje nam sił, nie jesteśmy klubem i widać brak treningów. Ostatecznie przegrywamy 0: 2, zajmujemy II miejsce, co jest ogromnym sukcesem chłopców z tak małej szkoły. My nie startowaliśmy, jako klub zrzeszający zawodników grających w rozgrywkach ligowych i pochodzących z wielu szkół a nawet miejscowości. Kto choć troszkę zajmuje się sportem wie jaka to ogromna różnica.
Podziękowania dla Pana Dyrektora Andrzeja Zaręby za opłacenie wyjazdu.
Skład reprezentacji:
Karol Nożewski, Patryk Łasiński, Bartosz Musieński, Bartosz Osiński, Igor Szerewicz, Szymon Janiszewski, Jakub Mroziewicz, Bartosz Burdon, Wojciech Staniszewski.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga

Więcej w tej kategorii: MOSiR na ferie Turniej Sołectw