fbpx
wtorek, 07 kwiecień 2020

To Pułtusk jest Mistrzem

napisane poniedziałek, 28 styczeń 2019 16:14

Drużyna PUŁTUSK Mistrzem XIV edycji PALS

To już jest koniec PALS-u.  Tak, bo w niedzielę 27 stycznia została rozegrana ostatnia kolejka Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki o Mistrzostwo Ziemi Pułtuskiej w sezonie 2018/19. Hala sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Klaudyny  w Pułtusku była naszą areną sportową przez rundy pierwszą i drugą, w których w sumie rozegrano 24 mecze. Za co składamy serdeczne podziękowania pani Annie Kamińskiej dyrektorowi PSP i jej pracownikom.

W ostatniej, trzeciej kolejce ważyły się losy  w naszych rozgrywkach PALS.

Wyniki spotkań grupy B: DREAM TEAM – GOLĄDKOWO 2-1 (-20, 19, 14)                  

                                                     RDLP Leśnicy – Wczorajsi Pułtusk 2-1 (-20, 20, 12).

Bardzo fajne, wyrównane granie, które na pewno dałodużo satysfakcji siatkarzom jak                   i ich kibicom. To był dobry początek siatkarskiej niedzieli, który zapowiadał duże emocje                           na zakończenie.

Wyniki spotkań grupy A: COMPETERRA GRZMOTY 2-0 (25, 23)                                              

                                                    X-Volley Karniewo – PUŁTUSK 0-2 (21, 21).

Pierwszy pojedynek ciekawy i ekscytujący, bo pomiędzy dwiema drużynami z Wyszkowa - o trzecie miejsce. Pierwszy set  był bardzo wyrównany i zacięty. Skończył się grą na przewagi 25-27 dla COMPETERRY. Niestety, dla dobrze grającej drużyny GRZMOTÓW w drugim secie obraz pojedynku również nie uległ zmianie i nowicjusz w naszych rozgrywkach zwyciężył. Gratulacje dla obu drużyn !

Ostatni pojedynek drużyn z grupy A walczących o pierwsze miejsce zgromadził liczną grupę kibiców i siatkarzy oczekujących na podsumowanie i zakończenie PALS-u. Pojedynek niesamowity pod względem emocji. W obu drużynach podczas gry na zmianę mieszały się uczucia od euforii do smutku. Od pierwszej piłki do ostatniej była to siatkarska uczta. Słowa  i tak nie oddadzą tego, co się działo  na boisku. Warto być wtedy na widowni. Drużyna                                z Pułtuska wygrała w dwóch setach.Ubiegłoroczny v-ce mistrz PALS-u X-Volley Karniewo, mimo bardzo dobrej gry w całych rozgrywkach, nie zdołał pokonać siatkarzy z Pułtuska. Wielkie Gratulacje dla zawodników drużyny PUŁTUSK i wielkie brawa dla ekipy z Karniewa.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Piotr Niedbała, Tomasz Kowalski, Arkadiusz Tur, Daniel Pawlikowski, Kamil Zaręba, Krystian Mroczkowski, Krzysztof Golba, Mariusz Morawski, Przemek Kowalski i Konrad Mroziewicz.

Końcowa klasyfikacja: VIII miejsce Wczorajsi Pułtusk, VII – GOLĄDKOWO,       VI – RDLP Leśnicy, V – DREAM TEAM, IV – GRZMOTY z Wyszkowa,                                 III – COMPETERRA, II – X-Volley Karniewo i pierwsze miejsce Mistrz PALS – PUŁTUSK.

Nowością w tym sezonie było prowadzenie statystyki-rankingu indywidualnego sumy ataków, bloków, zagrywek i przyjęć. Oto wyniki końcowe: Najlepszy Blokujący – Daniel Wiśniewski z drużyny GRZMOTY, Najlepiej Zagrywający – Dariusz Klusek z drużyny GOLĄDKOWO, Najlepiej Przyjmujący – Tomasz Kowalski z drużyny PUŁTUSK, Najlepiej Atakujący Michał Mielcarz z drużyny COMPETERRA i MVP rozgrywek PALS (suma rankingu) – Michał Berbeć z drużyny COMPETERRA. Za przygotowanie i prowadzenie statystyk na potrzeby PALS wielkie podziękowania składam panu Mateuszowi Macioszczykowi z Wyszkowa.

Pragnę podziękować i pogratulować wszystkim drużynom biorącym udział  w rozgrywkach PALS. Za wielką dyscyplinę i zaangażowanie zawodników i ich kibiców.

Przed zakończeniem rozgrywek przeprowadzono sportową zabawę polegającą na zagraniu najszybszej zagrywki(mierzonej za pomocą specjalistycznego sprzętu) i na celność zagrywki. W konkurencji na celność wygrał Piotr Niedbała, a na największą szybkość Tomasz Kowalski.

Na zakończenie z rąk pana Wojciecha GregorczykaBurmistrza Miasta Pułtusk, panów Mateusza Miłoszewskiegodyrektora MOSiR, sędziów siatkarskich PALS-u Andrzeja Krawczyńskiego i Tomasza Kowalskiego drużyny otrzymały medale, puchary, statuetki (wyróżnienia indywidualne). Ponadto najlepsza drużyna rozgrywek otrzymała nagrodę w postaci kompletu koszulek ufundowanych przez MOSiR i pana Marcina Czubkowskiego właściciela sklepu ANZO SPORT. Medalem została również wyróżniona pani Ewelina Nowosielska z drużyny X-Volley Karniewo jako najbardziej zaangażowany kibic w PALS (była prawie na wszystkich meczach).

Dziękuję panom Andrzejowi Krawczyńskiemu i Tomaszowi Kowalskiemu  za sędziowanie i pomoc przy organizacji naszych rozgrywek.

 Janusz Pawlak

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

23 692 02 67 lub 501 757 521