fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Wyjątkowy turniej

napisane piątek, 08 luty 2019 09:09

Dlaczego III Turniej o Puchar Prezesa Firmy Drogi i Mosty Pana Jana Kaczmarczyka będzie wyjątkowy?

Z kilku powodów

Oprócz tego, że udział wezmą ciekawe drużyny, zrobimy przy okazji imprezy kilka pięknych akcji.

Zacznijmy od tego, że dzięki Sponsorowi Turnieju, czyli Firmie Drogi i Mosty, wpisowego nie będą stanowiły pieniądze na pokrycie kosztów organizacji zawodów, ale piłki, które przekazane zostaną dzieciom z Filipin rękami zaproszonego przez nas gościa Pani Dr Darii Mejnartowicz - Ambasadorki Sportu w wielu słabiej rozwiniętych gospodarczo krajach oraz Dolly Foundation, Ghana.
Z tego tytułu zapraszamy każdą chętną osobę, która chce przyłączyć się do akcji, ponieważ każdy sprzęt sportowy jest na wagę złota dla tamtejszych dzieci. Wystarczy w dniu turnieju dostarczyć do hali w Dzierżeninie przeznaczony dla Fundacji dar. Dzieciaczki odwdzięczą się podziękowaniami i zdjęciami z przekazania sprzętu, które opublikujemy na łamach portalu.
Druga sprawa to wsparcie szkoły w Polsce. Dzieci z jednej z podlaskich szkół bardzo ucieszą się, kiedy doposażymy ich bibliotekę. Jeśli istnieją w Waszych kolekcjach - drodzy Kibice - książki, które są zakurzone, bo nie są już dla Was funkcjonalne na obecnym etapie życia lub znacie ich treść na pamięć, zapraszamy również w dniu turnieju do ich przekazania. Szkoła, którą wspieramy to podstawówka. Mamy już 25 egzemplarzy atlasów, słowników, lektur i tym podobnych.
Trzecim elementem pozasportowym jest zbiórka środków, które trafią do zaprzyjaźnionego z Klubem BRIX PUŁTUSK schroniska dla piesków "Przystanek na cztery łapy". Puszka będzie ustawiona podczas turnieju na stanowisku spikera. Oczywiście jak to bywa w takich sytuacjach, każda złotówka pracuje dla dobra potrzebujących.
Dodatkowo na trybunach zasiądą jako goście specjalni wspomniana już Pani Dr Daria Mejnartowicz oraz Miss Polonia Pani Ewa Mielnicka. Oprócz tego, że Panie będą kibicowały Piłkarkom, spotkają się z Nimi również w wąskim gronie, aby opowiedzieć swoje historie, wysłuchać Dziewczyn oraz wymienić poglądy na temat istotnej roli Kobiet w dzisiejszym świecie.

Jako gospodarz BRIX PUŁTUSK ponownie pośle do rywalizacji dwie drużyny. A gościć w tym roku będziemy m. in. zespoły z Piaseczna, Płocka, Ostrołęki i Raszyna.
Wszystkich kibiców zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Mecze zaczynamy rozgrywać od godziny 9:30 w Hali Widowiskowo - Sportowej przy Gimnazjum Publicznym w Dzierżeninie (Dzierżenin 105, Gmina Pokrzywnica).

TURNIEJ O PUCHAR PREZESA FIRMY DROGI I MOSTY
10 lutego 2019 r. (niedziela)
godzina 9:30 Hala Dzierżenin

Galeria