fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Wygrały "dychą"

napisane poniedziałek, 18 luty 2019 08:36

17 lutego po miesięcznej przerwie uczennice szkoły podstawowej w Winnicy a reprezentujące barwy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Lider" Winnica wznowiły rozgrywki mazowieckiej ligi młodziczek

Gościliśmy w Winnicy zawodniczki AP "Marcovia" Marki. Ponieważ wznowiliśmy treningi po feriach czyli spotykamy się na zajęciach dopiero od tygodnia a są one bardzo intensywne, byliśmy ciekawi jak zaprezentują się nasze podopieczne. Rok temu w kategorii dzieci wygraliśmy w Markach dopiero w rzutach karnych. W Winnicy od samego początku wyszliśmy na prowadzenie i choć przeciwniczki robiły co mogły, stawiały dzielnie opór to jednak my prezentowaliśmy się lepiej. Nieduża przewaga dwóch, trzech bramek była jedynie konsekwencją naszych błędów. Gdy je zaczęliśmy eliminować w końcówce pierwszej połowy szybko odskoczyliśmy na sześć bramek i do szatni schodziliśmy wygrywając 15:9. Po przerwie, choć jako pierwsi tracimy bramkę to szybko po kolei rzucamy cztery i wygrywamy 19:10. Później nastąpiło troszeczkę rozluźnienia i dobrze grające przeciwniczki doszły nas na sześć bramek 23:17 w trzydziestej ósmej minucie. Końcowe dwanaście minut należało jednak do nas. Rzucamy siedem bramek tracąc tylko trzy i ostatecznie wygrywamy 30:20, ku uciesze licznie przybyłym kibicom, na czele z Rodzicami, Wójtem Gminy Panem Robertem Wróblewskim, Dyrektorem szkoły Panem Andrzejem Zarębą oraz władzami klubu Panem Marcinem Kozłowski i Arturem Kopką. Cieszy gra, zaangażowanie i oczywiście wynik a biorąc pod uwagę ciężkie treningi napawa to optymizmem na przyszłość.

Najbliższy nasz mecz to potyczka z zespołem z Mławy II w Winnicy 20 lutego o godzinie 17:00. Będzie to rewanż za porażkę 19.01 czterema bramkami w Mławie ale po bardzo dobrym meczu w naszym wykonaniu. Serdecznie zapraszamy.

Nasza gra i nasze treningi nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc i wsparcie: Urzędu Gminy w Winnicy na czele z Panem Wójtem Robertem Wróblewskim, Zakładu Mleczarskiego w Winnicy z Panią Prezes Anną Rudnik, Dyrektora ZPO w Winnicy Pana Andrzeja Zaręby oraz wspaniałej pomocy Rodziców.
Skład zespołu:
Olkowska Wiktoria (7 bramek), Stańczak Zuzia (2), Królak Karolina (1), Pniewska Oliwia (11), Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja (2), Dłutowska Oliwia (1), Światkowska Klaudia (6), Czyżewska Natalia.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga

Galeria