fbpx
piątek, 03 kwiecień 2020

Dajemy grać wszystkim dziewczętom

napisane poniedziałek, 25 luty 2019 22:16

Bardzo "pracowity" weekend miały maluchy ze szkoły podstawowej z Winnicy, bawiące się w piłkę ręczną w LUKS Lider Winnica

W sobotę dziewczęta z klas II - IV czyli roczników 2010-09 i 2008 pojechały aby wystąpić w turnieju w Jaktorowie. Maluchy z klasy II i III rozegrały swój pierwszy turniej a rywalizowały z zespołami z Radzymina, Warszawy i Jaktorowa. W pierwszym swoim meczu piłki ręcznej nasze pociechy pokonały koleżanki z bardzo renomowanego ośrodka jakim jest Radzymin.  Kolejne spotkanie z zespołem z Warszawy choć przegrane, było bardzo dobre w wykonaniu  Winniczanek. Choć wiedzieliśmy, że ostatni mecz z gospodyniami turnieju zadecyduje o ty czy zdobędziemy drugie miejsce, my nie walczymy o wynik. Dajemy grać wszystkim dziewczętom, ponieważ po to przyjechały do Jaktorowa. Ostatecznie przegrywamy mecz i gorszą różnica bramek mając tyle samo punktów co Radzymin ( drugie miejsce), który pokonaliśmy zajmujemy czwarte miejsce. Najważniejsze jest to że dziewczęta pokazały wielki potencjał a naszym zadaniem będzie go wydobyć. Starsze koleżanki z rocznika 2008 rozegrały cztery spotkania pokazując również ciekawą grę. Na początku pokonały koleżanki z Zielonki a następnie nieznacznie zostały pokonane przez zawodniczki z Warszawy, Radzymina i Jaktorowa, gdzie są klasy sportowe z dziesięcioma godzinami w-fu. Wyróżnienia otrzymały Kinga Czyżewska i Asia Śmietańska, ale wszystkie nasze zawodniczki zasłużyły na brawa.

Następnego dnia byliśmy już na turnieju rocznika 2008 w Regiminie

Był to bardzo silnie obsadzony turniej, a my pojechaliśmy uczyć się od najlepszych. Ze względu na specyfikę naszej szkoły zmuszeni jesteśmy łączyć roczniki więc na tym etapie nie liczymy na zwycięstwa. One mają przyjść taka jak u starszych dziewcząt z rocznika 2005-6 później. W grupie graliśmy z zespołami z Mławy, Małkini i Warszawy i choć przegraliśmy wszystkie mecze to dały one nam bardzo dużo pozytywów. W ostatnim o VII miejsce pokazaliśmy wielką zadziorność i choć pokonały nas koleżanki z Płocka to mecz był bardzo ciekawy. Na ten czas trudno jest walczyć z dziewczętami z klas sportowych o dziesięciu lekcjach w-f ale czas będzie pracował na naszą korzyść, a różnica będzie się zacierała. Najważniejsze dla nas jest aby nasze pociechy podobnie do starszych koleżanek zaczęły grać na wysokim poziomie w szóstej  i wyższych klasach.

Podziękowania

dla Pani Czyżewskiej i Staniszewskiej za pomoc w opiece nad dziećmi. Wyjazdy doszły do skutku dzięki pomocy z Gminy Winnica oraz Zakładu Mleczarskiego "President" w Winnicy.

W turniejach udział wzięły:
Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Karolina Krajewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska, Emilia Głodowska, Martyna Berent, Karolina Rakowska, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Zosia Brzozowska, Marta Ostaszewska, Sandra Andryszczyk, Gabrysia Jałmużna, Wiktoria Rzeczkowska, Natalia Darkowska, Karolina Mączyńska, Nadia Głodowska, Weronika Kiela.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga