fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

W Markach gra się ciężko

napisane poniedziałek, 18 marzec 2019 19:50

17 marca pojechaliśmy do Marek, aby rozegrać rewanżowy mecz mazowieckiej ligi młodziczek

Dokładnie miesiąc wcześniej wygraliśmy w Winnicy 30:20 ale po bardzo zaciętym meczu. Dodatkowo w Markach zawsze gra się nam "ciężko". Rok temu po wygranej w Winnicy z tym samym zespołem, pojechaliśmy na rewanż i mimo, iż do przerwy wygrywaliśmy aż dziesięcioma bramkami to w drugiej połowie roztrwoniliśmy te przewagę i o naszym zwycięstwie zadecydowały dopiero rzuty karne. Wiedzieliśmy, że teraz łatwo też nie będzie.

Początek spotkania, aż do dziesiątej minuty to bardzo nerwowa gra z naszej strony i wiele naszych błędów. Na tablicy widniał wynik 3:3 i dopiero wtedy zaczęliśmy grać własną piłkę ręczną. Po dziesięciu minutach mieliśmy już przewagę pięciu bramek (10:5) a po kolejnych pięciu schodziliśmy na przerwę prowadząc 15:8, czyli nawet o jedną bramkę więcej niż w pierwszym meczu w Winnicy.

Niestety pomimo, ustalenia taktyki na drugą odsłonę spotkania, zaczynamy ją od straty trzech bramek. Później podobnie jak w pierwszej odsłonie zaczynamy grać lepiej i na jedenaście minut przed końcem wygrywamy 24:15. Zamiast "dobić" przeciwniczki, my zaczynamy robić niepotrzebne błędy, obijamy bramkarkę, gubimy piłki i nie rzucamy trzech karnych. Efekt przychodzi szybko, trwonimy przewagę. Mecz kończy się naszą wygraną 26:20. Plusem jest oczywiście to, że wygrywamy i nie robimy tego po rzutach karnych jak rok wcześniej. Brawa za to dla dziewcząt. Minusem jest to, że tak świetnie grającym w  poprzednich meczach naszym zawodniczkom nie przystoi taka końcówka meczu. No cóż, jak widać czasami i ta się zdarza. Traktujemy to jako nauczkę na przyszłość. Teraz czekają nas jeszcze dwa mecze a przeciwnikiem będzie zespół z Pruszkowa.

Podziękowania dla Pani Staniszewskiej oraz dla Pana Kowalskiego za pomoc w transporcie na mecz, a przybyłym na spotkanie Rodzicom za doping dla naszych zawodniczek.

Skład zespołu:
Olkowska Wiktoria (2 bramki), Stańczak Zuzia (5), Królak Karolina (4), Pniewska Oliwia (13), Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja (1), Dłutowska Oliwia (1), Światkowska Klaudia, Czyżewska Natalia.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga