fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Robią bardzo szybko postępy

napisane poniedziałek, 25 marzec 2019 22:53

Nasze "maluchy" z roczników 2008-9 w dniu 24 marca wzięły udział w turnieju w Małkini

Do zaprzyjaźnionej miejscowości jeździmy od wielu lat i chyba nie opuściliśmy żadnego z siedemnastu turniejów. W tegorocznym wystartowało osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. My trafiliśmy do jednej z zawodniczkami z Mławy, Siedlec i Małkini. Turniej rozpoczęliśmy od spotkania z bardzo silnym zespołem z Mławy, z którym na ostatnim turnieju przegraliśmy 2:15. Teraz przez długi czas graliśmy jak równy z równym.

Do przerwy przegrywaliśmy tylko 2:3.

Dopiero w drugiej połowie gdy robiliśmy dużo zmian przeciwniczki odskoczyły i wygrały 3:9. Mecz trzeba zaliczyć na duży plus. Kolejna potyczka to gra z zespołem z Siedlec. W tym przypadku zaczynamy troszkę nieskutecznie i do przerwy przegrywamy 1:4. W drugiej połowie walczymy o każdą piłkę i ostatecznie wygrywamy 6:5 ku wielkiej uciesze naszych maluchów. Ostatni mecz rozegraliśmy ze zwycięzcą naszej grupy zespołem gospodyń. Ekipa z Małkini pewnie z nami wygrała ale dla nas najważniejsze było to, że grały wszystkie nasze zawodniczki, bo nic tak nie uczy jak gra.

Ostatni nasz mecz to spotkanie o V miejsce z zespołem z Łukowa.

Choć zeszliśmy z parkietu jako zespół przegrany, to jednak cieszyliśmy się z postawy i walki naszych zawodniczek.
Bardzo fajnie, jak się słyszy od opiekunów innych grup, że nasze podopieczne robią bardzo szybko postępy. Przypomnijmy, iż jesteśmy najmniejszą miejscowością i szkołą ze wszystkich jakie startują i nie mamy klas sportowych a to przecież dziesięć godzin wychowania fizycznego wobec naszych trzech gdzie bawimy się w piłkę ręczną. Czas pracuje dla nas. Zapraszamy w niedzielę 31 marca na godzinę 11:00 do winnickiej sali gimnastycznej na mecz młodziczek w ramach mazowieckiej ligi. Przeciwniczkami naszych starszych dziewcząt będzie zespół z Pruszkowa. 

Wyjazdy został sfinansowany z dotacji gminnej na działalność piłki ręcznej. Dziękujemy Wójtowi i Radnym.

W turnieju udział wzięły:
Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Karolina Krajewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska, Emilia Głodowska, Martyna Berent, Zosia Brzozowska, Marta Ostaszewska, Wiktoria Rzeczkowska, Natalia Darkowska, Jessica Strauch.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga