fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Polacy pobili Słoweńców

napisane niedziela, 05 maj 2019 16:41
Fot. polsatsport.pl Fot. polsatsport.pl

Po kilkuletniej przerwie, do Pułtuska powróciła Gala Sportów Walki. Dla nas i dla reklamy miasta ważne jest, że mecz transmitowała online tv Polsat Sport

Od godziny 17 w Sali Maneżu Domu Polonii, na ringu bokserskim stanęli do walki w Międzynarodowym Meczu Bokserskim Seniorów zawodnicy Słowenii i Polski. Ale kibice mogli też obejrzeć zmagania kickboxerów oraz pokazy akrobatyczne sekcji Semiramidy.

Gala  rozpoczęła się od walk wygranych przez Pawła Bracha i Daniela Dołowego, którzy w pokonanym polu zostawili braci Ryazanov. Następnie Maxim Bodak wypunktował Arbera Elshawiego, a Paweł Kastromin wygrał zdecydowanie z Petkiem Blazem. Z perspektywy całego wydarzenia to właśnie postawa Kastromina zrobiła największe wrażenie na komentujących galę Januszu Pinderze i Grzegorzu Proksie.
Ostatnie dwa pojedynki wieczoru to już dominacja kolejnych polskich pięściarzy, a gala zakończyła się triumfem Aleksandra Celejewskiego w kategorii do 91 kilogramów. Ostatecznie mecz międzypaństwowy zakończył się wynikiem 14-0 na korzyść Polski, a jeden z wygranych bojów to walkower na korzyść Karoliny Koszewskiej. Słoweńska rywalka Polki po prostu nie pojawiła się w ringu, wiedząc, że może czekać ją sromotna porażka.

Infromacja źródłowa

Mecz odbył się pod patronatem ministra Henryka Kowalczyka.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515

Media

Zobacz walkę Pawła "Bombermana" Bracha