fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Igrzyska dla Winiczanek

napisane czwartek, 09 maj 2019 08:44

Jesteśmy w ósemce najlepszych szkół podstawowych i gimnazjów Mazowsza a takich placówek jest aż 2003

Po marcowym zwycięstwie w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej klas VII- VII SP i III gimnazjum, rozpoczęliśmy przygotowania do mistrzostw rejonu. Pomimo, że nasz zespół to jedynie dziewczęta z klasy VII, a wiec jesteśmy o dwa lata młodsi od przeciwniczek, a to ogromna różnica na naszą niekorzyść w sile, wzroście itp,  to chcieliśmy się pokazać w Sochocinie jak z najlepszej strony.  Dziewczęta ćwiczyły solidnie, poświęcając każdy swój wolny czas, nawet weekendy czy Święta. Nadszedł 8 maja i turniej w Sochocinie. Wystąpiło pięć zespołów a zagraliśmy systemem każdy z każdym. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy koleżanki ze szkoły SP 3 Mława 10:6. Kolejny nasz przeciwnik reprezentował szkołę z Sochocina, a wiadomo jak gra się z gospodarzem. My jednak wygrywamy pewnie 12:8. Przedostatni mecz to potyczka z dziewczętami z SP 4 Płońsk. To spotkanie również wygrywamy i to 13:5. Tak się ułożyło, że ostatni nasz mecz z SP Regimin to było spotkanie o I miejsce. Zapowiadał się on bardzo ciekawie ponieważ w zespole przeciwniczek grają bardzo dobre zawodniczki w tym z III klasy gimnazjum. Jednak nasze podopieczne zagrały bez żadnego respektu i po szesnastu minutach na tablicy widniał wynik 13:6 dla nas. Tak więc ku wielkiej naszej uciesze zajęliśmy I miejsce i awansowaliśmy na Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się w dniach 17-19.05 w Teresinie. To ogromny sukces naszych dziewcząt. Jesteśmy w ósemce najlepszych szkół podstawowych i gimnazjów Mazowsza a w sumie takich placówek jest aż 2003!!! Jedziemy tam pokazać się jak z najlepszej strony.  
Ważnym elementem naszych przygotowań będzie XV Ogólnopolski Turniej Dziewcząt rocznik 2005 o Puchar Przyjaciół Piłki Ręcznej w Winnicy który rusza w piątek o godzinie 15:00, 10 maja i potrwa do niedzieli 12 maja. Wystąpi w nim 12 zespołów i na pewno zobaczymy bardzo dobre mecze. Zapraszamy do Winnicy.

Na nasz sukces i awans na Igrzyska oprócz dziewcząt pracowało wiele osób, do których należą przede wszystkim zaangażowani Rodzice, Dyrekcja ZPO Winnica Pan Andrzej Zaręba i Anna Jacek Walesiak, Rada Gminy Winnica na czele z Panem Wójtem Robertem Wróblewskim oraz nasi Przyjaciele Sponsorzy, Zakład President z Winnicy, Zakłady Polmlek Pana Andrzeja Grabowskiego, Bank Spółdzielczy z Winnicy, Zakład Daria Pana Dulińskiego, Sklep Topaz w Winnicy Pana Winnickiego, Firma "Drogi i Mosty" Pana Kaczmarczyka, Firma Gerpol Pana Gierczaka, Firma "Budomur", Firma "Isbud", Piekarnia "Białczak", Hurtownia "Limonka", Firma "Glazbud" i Zakład Mięsny "Lenarcik".

Skład zespołu z Winnicy:
Ela Mierzejewska, Oliwia Dłutowska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Maja Gizińska, Ewelina Lisiecka, Sylwia Kowalska, Marysia Bielińska.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga