fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Nowość! Ręczna na Orlikach

napisane piątek, 24 maj 2019 23:27

W piątek 24 maja dziewczęta ze szkoły w Winnicy z rocznika 2008-10, młodsza grupa bawiąca się w piłkę ręczną w klubie "Lidera" Winnica wzięły udział w eliminacjach wojewódzkich programu "Ręczna na Orlikach" w Chorzelach.

Wystawiliśmy dwa zespoły jeden z klas II-III i drugi z klasy IV, aby jak najwięcej nasze pociechy grały. W zawodach wystąpiło pięć zespołów dziewcząt i graliśmy systemem "każdy z każdym".

W pierwszym spotkaniu graliśmy między sobą i po zaciętym spotkaniu "starszaki" pokonały swoje młodsze koleżanki. kolejne mecze młodszej grupy to wygrana z drugim zespołem z Chorzel, nieznaczna przegrana z pierwszym zespołem z tej miejscowości i wisienka na torcie czyli pokonanie koleżanek z Przasnysza, co dało III miejsce. Jest to ogromny sukces naszych "maluchów". "Starszaki", po pokonaniu naszych "maluchów", wygrały z zespołem z Przasnysza, pokonały drugi zespół z Chorzel i w finale nie dały szans pierwszemu zespołowi z tej szkoły wygrywając aż 15:0. Tak więc zdobyły pierwsze miejsce i awans na Finał Wojewódzki do Karczewa (4 czerwca) gdzie wystąpi dziesięć najlepszych zespołów. Ogromne brawa dla wszystkich naszych dziewcząt.

 

Wyjazd został sfinansowany z dotacji Gminy Winnica na rozwój piłki ręcznej. Podziękowania dla Pana Andrzeja Zaręby, Dyrektora ZPO Winnica za wspieranie piłki ręcznej i współpracę jaką życzyłby sobie każdy klub.

 W turnieju udział wzięły:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Karolina Krajewska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska, Emilia Głodowska, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Sandra Andryszczyk, Wiktoria Rzeczkowska, Natalia Darkowska, Nadia Głodowska, Weronika Kiela.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga