fbpx
piątek, 10 kwiecień 2020

Kolejna olimpiada przedszkolaków

napisane czwartek, 06 czerwiec 2019 18:39

W środę 5 czerwca 2019r. na stadionie miejskim odbyła się XIV Sportowa Olimpiada Pułtuskich Przedszkolaków zorganizowana przez Niepubliczne Przedszkole „Urwis” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Do sportowej rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące 8 przedszkoli:
Przedszkole Miejskie nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi – dwie drużyny,
Przedszkole Miejskie nr 5,
Przedszkole Miejskie nr 3,
Niepubliczne Przedszkole „Urwis”,
„Malinowe Przedszkole”,
Niepubliczne Przedszkole „Miniland”,
Niepubliczne Katolickie Przedszkole „Faustynka”,
Przedszkole Językowe „Kids’ Academy”.
Rywalizacja odbywała się w 5 konkurencjach. Dodatkowym zadaniem sportowym był bieg sprinterski na dystansie 50m o statuetkę dyrektora MOSiR dla najlepszego sprintera i najlepszej sprinterki.
Konkurencje sędziowali: Włodzimierz Foltyn (sędzia główny), Marcin Nożykowski, Mirosław Szmeja, Robert Ćwiek i Tomasz Lustyk. Olimpiadę poprowadził Janusz Pawlak.
Impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci pokazały prawdziwego ducha walki, a ich koledzy i koleżanki zasłużyli na miano prawdziwych kibiców.

W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła reprezentacja Niepublicznego Przedszkola „Urwis”. W tegorocznym biegu sprinterskim wśród dziewcząt najszybszą zawodniczką okazała się Emilia Kaniecka  z Przedszkola Miejskiego nr 4 ,  a wśród chłopców - Antoś Leleń  reprezentujący „Miniland”.

Po zakończeniu konkurencji sportowych wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe (takie same) medale i dyplomy, a przedszkola - okolicznościowe puchary, które wręczyli: Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Tomasz Sobiecki, dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Urwis” Ewelina Kujawa-Lis oraz dyrektor MOSiR Mateusz Miłoszewski.  Bez względu na wyniki gratulacje należą się wszystkim uczestnikom olimpiady.
Już dziś zapraszamy na kolejną edycję olimpiady, której organizatorem będzie Przedszkole Językowe „Kids’ Academy”.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

23 692 02 67 lub 501 757 521