fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Technologie informatyczno-komunikacyjne w edukacji matematycznej

napisane czwartek, 06 czerwiec 2019 18:44

Projekty unijne w Zespole Szkół im. B. Prusa to nie tylko wspomaganie rozwoju ucznia, ale również wzbogacanie warsztatu pracy nauczyciela

W projekcie „TIK w nauczaniu matematyki”  nauczyciele uczący matematyki mogli uczestniczyć w sieci wsparcia zrzeszającej nauczycieli szkół powiatowych na różnym poziomie edukacji. Zwieńczeniem spotkań realizowanych w ramach trwającego 2 lata projektu było przeprowadzenie lekcji otwartej z matematyki.
Lekcję z udziałem uczniów klasy IV Tż na temat: Algebra w zderzeniu z geometrią - na przykładzie zadań z matury na poziomie podstawowym - poprowadziła Pani Natalia Borowska-Balicka. Było to swego rodzaju szkolenie, w czasie którego Pani Natalia podzieliła się z obserwatorami zajęć wiedzą z zastosowania nowych technologii informatyczno-komunikacyjnych w edukacji matematycznej. Następnie nauczyciele uczestniczący w lekcji spotkali się na podsumowaniu zajęć. Niezwykle cennych wskazówek udzieliły obecnym panie: dr Małgorzata Gogolewska-Tośka – prodziekan Wydziału Pedagogicznego AH i Jolanta Siejbik – nauczyciel matematyki, moderator sieci.
                                Koordynator projektu
                                Anna Kmiołek-Gizara