fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Moda na czytanie w Liceum trwa

napisane wtorek, 11 czerwiec 2019 10:40

7 czerwca był wyjątkowym dniem w Liceum Piotra Skargi, świętem książki i czytania

Już po raz trzeci bowiem uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu  w czytaniu  w jednym momencie pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.
O godzinie 10.00  w sali gimnastycznej  260 osób – uczniów,  nauczycieli, pracowników szkoły -  spotkało się, by poczytać przyniesione przez siebie książki. Niektórzy mieli własne, inni - ze szkolnej półeczki bookcrossingowej lub z  biblioteki.  Plakaty na szkolnym korytarzach  informowały, że „Czytanie to radość”, „Licealiści czytają”, „Myślę, więc czytam”; zachęcały: „Czytania uczcie się od nas”, „Czytaj podróżując, podróżuj czytając”.
Czerwcowe spotkanie z książką otworzyła p. wicedyrektor  Beata Czerniakowska –Koc,  a poprowadzili Alicja Marcinkowska i Jakub Małkiewicz. W nastrój pasjonujących wędrówek po literaturze wprowadziło uczniów opowiadanie Sławomira Mrożka                               w interpretacji Alicji.   Potem wszyscy pogrążyli się w lekturze własnych książek. Akcję „Jak nie czytam, jak czytam”  zakończono pamiątkowym zdjęciem.

LO Skargi

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku


www.loskarga.edu.pl/