fbpx
poniedziałek, 30 marzec 2020

XV Kampania Białych Serc

napisane czwartek, 03 październik 2019 17:44

Pułtusk i wiele innych miejscowości w całej Polsce weźmie udział w XV edycji Kampanii Białych Serc, która odbędzie się w dniach od 12 października do 25 października 2019 roku.

Kampania Białych Serc -Europejski, czyli Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy odbywa się w tym roku pod hasłem „ZANIM TO SIĘ STANIE”, a jej głównym przesłaniem będą samobójstwa wśród dzieci i młodzieży.Aż 116 śmierci samobójczych wśród osób do 18 roku życia i 730 prób samobójczych odnotowała policja w ubiegłym roku. Polska jest druga, po Niemczech pod względem samobójstw dzieci w wieku 10-19 lat i cały czas wzrasta też liczba dzieci hospitalizowanych z powodu zaburzeń psychicznych.
Oddziały psychiatryczne pękają w szwach, a na przyjęcie do szpitala nieletni z zaburzeniami psychicznymi czekają miesiącami. Najgorzej jest od października do kwietnia,czyli w „sezonie” na próby samobójcze i dlatego październikową XV Kampanię Białych Serc organizatorzy Grupa Zalewski poświęcili szczególnie tej poważnej tematyce.
Tradycyjnie już jak co roku w oknach szkół, przedszkoli, organizacji, ośrodków i innych instytucji pojawią się białe papierowe serduszka – symbol Kampanii Białych Serc, ale także symbol pamięci o wszystkich ofiarach uzależnień. W czasie trwania Kampanii Białych Serc odbędą się liczne akcje o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym przestrzegające przed narkotykami i innymi uzależnieniami oraz odbędą się liczne koncerty, pogadanki oraz imprezy sportowe. Kampania Białych Serc od samego początku stawia na zdrowy styl życia, ale także jest akcją gdzie szczególnie pamięta się o ofiarach uzależnień choćby porządkując zaniedbane i zapomniane groby na wielu cmentarzach. Nie zabraknie także głośnych, ale pokojowych marszów protestu przeciwko narkotykom i przemocy, które przejdą ulicami wielu miast i wiosek w Polsce. XV Kampanię Białych Serc honorowym patronatem objęli między innymi Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Biskup Pomocniczy w Płocku.

Pomysłodawca Kampanii Białych Serc Mariusz Zalewski zaprasza organizacje oraz instytucje do udziału w XV Kampanii Białych Serc. Zgłoszenia udziału można dokonać do 10 października 2019 r. poprzez rejestrację elektroniczną dostępną na stronie Facebook
https://www.facebook.com/Kampania-Bia%C5%82ych-Serc-1428740260679661/

lub bezpośrednio na stronie
https://kampaniabs.wixsite.com/mojawitryna
Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515