fbpx
środa, 01 kwiecień 2020

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie #cojaczytam

napisane wtorek, 21 styczeń 2020 12:01

Klasa pierwsza Zespołu Szkół im. B. Prusa ucząca się w zawodzie technik reklamy (po szkole podstawowej) od początku roku pracuje bardzo intensywnie.

Zaangażowanie zostało docenione wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska, patronat honorowy Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polska Izba Książki. Konkurs pod nazwą #cojaczytam polegał na realizacji zadania promującego czytelnictwo i udokumentowanie go w mediach społecznościowych. W skład pięcioosobowego zespołu wchodziły: Nadia Rydzewska, Daria Wyrzykowska, Blanka Szmigrodzka, Maria Komsta, Karolina Jaszczułt.
W związku z tym, że nasza szkoła prowadzi profil klas technik reklamy na portalu społecznościowym Instagram pod nazwą @konopnickiej9 - działania grupy skupiły się właśnie na nim. Grupa uczennic wykazała się kreatywnością podczas planowania zadań, a były nimi m.in.:
8 zagadek dotyczących lektur szkolnych - wykorzystano talenty plastyczne uczennic, (nagrodami dla uczestników quizu były własnoręcznie wykonane dekoracje ścienne widoczne na zdjęciach),
nagranie video połączone z baśniową stylizacją modelek, zaprojektowanie autorskich plakatów.
Wszystkie te działania musiały być wykonywane i zamieszczane systematycznie, co wymagało od uczennic odpowiedzialności i konsekwencji. Prace plastyczne, nagrywanie video, stylizacja modelek – to w stu procentach praca rąk uczniów naszej szkoły, nie korzystano z pomocy specjalistów.
Inicjatorką udziału w konkursie i koordynatorką zespołu była nauczycielka przedmiotów zawodowych pani Agnieszka Służała.

Więcej w tej kategorii: Dziś Blue Monday Zimowe Ptakoliczenie