fbpx
poniedziałek, 30 marzec 2020

Przeszły 130 milionów kroków

napisane czwartek, 14 luty 2019 16:55

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej przez kilka ostatnich miesięcy uczestniczyła w programie profilaktycznym i ... odniosła ogromny sukces

Szkoła w programie „Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt z wykorzystaniem techniki telemonitoringu”. Program realizował Instytut Matki Matki i Dziecka na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. W całym kraju w programie uczestniczyło 48 szkół i 1200 dziewcząt.

I okazało się, że nasza „Czwórka” osiągnęła ogólnokrajowy sukces. A wszystko dzięki temu, że na telefonach miały specjalną aplikację, która m.in.  wyliczała ich codzienne działania i wysiłek fizyczny.

Podsumowanie i wręczenie stosownych dyplomów i nagród odbyło się w trakcie szkolnej Gali Talentów z udziałem m.in. prof. nadzw. dr hab. n med. Anny Fijałkowskiej – kardiolog, Zastępcy Dyrektora ds. Nauki Instytutu Matki i Dziecka, Kierownika Zakładu Kardiologii oraz mgr Anny Dzielskiej - pedagog, psychodietetyk, Zakład Zdrowia Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515