fbpx
niedziela, 05 kwiecień 2020

Szablą potrafią otworzyć szampana

napisane piątek, 01 marzec 2019 11:09

Liczna grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. B. Prusa spędziła tegoroczne ferie w szkole zdobywając nowe umiejętności zawodowe

Uczniowie uczestniczyli w kursach: barmańskim I stopnia, baristycznym, somelierskim, podstaw makijażu. Kursy były finansowane z Unii Europejskiej w ramach projektu Staż i praktyka atutem przyszłego pracownika.  
Kurs barmański to była nie tylko sztuka sporządzania drinków i wspaniałych dekoracji, ale również zdobywanie umiejętności free styl tzn. żonglowanie butelkami, efektowne nalewanie napojów alkoholowych bez miarek, ewolucja butelką i przedmiotami barmańskimi.
Kurs someliera to wiedza i umiejętności niezbędne w pracy kelnera serwującego wina. Ciekawostką szkolenia było otwieranie przez kursantów szampana szablą.
Kurs baristy to niezwykle aromatyczny kurs. Pracownia pachniała świeżo mieloną kawą, a każdy z uczestników oprócz wykonywania kawy espresso, machiato, capucinno czy latte uczył się malowania spienionym mlekiem wzorków na esspresso.
Kurs makijażu to umiejętność doboru makijażu do urody i okazji klientek i klientów. Tym razem w kursie wzięli udział chłopcy z klasy III technik usług fryzjerskich. Sprawdzili się wspaniale jako modele i makijażyści.
ZS B. Prusa to szkoła niezwykła. Nawet w ferie szkolne korytarze pełne są radosnej młodzieży, która kocha swoją szkołę.

                                                 Koordynator projektu Anna Kmiołek-Gizara