fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Tajemnice liczb pierwszych

napisane piątek, 12 kwiecień 2019 12:50

2 kwietnia uczniowie klas IV i II Technikum Nr 2 Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, zorganizowanym w ramach projektu: „ TIK w matematyce”.

W program wizyty wpisały się: prezentacja oferty edukacyjnej uczelni w nowym roku akademickim 2019/2020,wykład dr Katarzyny Matczak - „Tajemnice liczb pierwszych” oraz zwiedzanie laboratoriów.
Przyszli abiturienci zostali wprowadzeni w specyfikę zajęć laboratoryjnych. Możliwość indywidualnego prowadzenia doświadczeń i badań z zakresu chemii oraz fizyki zaciekawiła wielu, ale największe zainteresowanie skierowane na poznanie matematyki i jej tajników wywołał wykład dr Katarzyny Matczak, odsłaniający tajemnice liczb pierwszych.
Program wizyty dopełniło zwiedzanie Katedry Płockiej- trzeciej w Polsce nekropolii królewskiej skrywającej m.in. szczątki Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz jej skarbca ze słynną Biblią płocką, czy kielichem i pateną -wotywą księcia mazowieckiego Konrada.
Mamy nadzieję, że spotkanie edukacyjne w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku wzbogaciło wiedzę uczniów na temat systemu kształcenia wyższego na poziomie politechnicznym i przyniosło nowe, edukacyjne doświadczenie.

Izabela Gierek
Natalia Borowska- Balicka
Justyna Rachuba- Mućka