fbpx
Wydrukuj tę stronę

Dębem Pamięci podtrzymują Pamięć

napisane sobota, 07 wrzesień 2019 11:29

W podpułtuskim Głodowie odbyła się uroczystość posadzenia Katyńskiego Dębu Pamięci dla uhonorowania zamordowanego przez NKWD aspiranta Policji Państwowej Zygmunta Drejki

Przedsięwzięcie zorganizowali przedstawiciele Nasielskiego Rajdu Motocyklowego wspólnie z MotoCud Radzymin i motocyklistami z Pułtuska, przy wsparciu lokalnych władz samorządowych. Posadzenie Dębu, jednego z 21 857, odbyło się w ramach ogólnopolskiego Programu "KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA". Zygmunt Drejka został zamordowany przez NKWD strzałem w tył głowy w 1940 roku w Twerze. Spoczywa na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje.

W uroczystości posadzenia Dębu i odsłonięcia tablicy pamiątkowej uczestniczyły m.in. trzy wnuczki zamordowanego policjanta. Od organizatorów otrzymały pamiątkową ikonę Matki Boskiej Katyńskiej oraz certyfikat potwierdzający wydarzenie. Po okolicznych przemówieniach i wystąpieniach, na zebranych uczestników czekał gorący poczęstunek. Podczas wydarzenia motocykliści przeprowadzili zbiórkę na rzecz fundacji „O zdrowie dziecka” w ramach akcji Motocykliści Dzieciom.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515

Media

Galeria