fbpx
sobota, 04 kwiecień 2020

"Święty" dzielnicowy w Obrytem

napisane piątek, 13 grudzień 2019 15:35

Na co dzień pracuje nad utrzymaniem porządku, tym razem przychodzi do mieszkańców w innej roli – św. Mikołaja!

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku był inicjatorem zbiórki darów, które trafiły dzisiaj do najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Sierż. sztab. Przemysław Jakubiak jest dzielnicowym gminy Obryte. Jako policjant pierwszego kontaktu, który pełni służbę głównie w terenie, na co dzień ma bezpośredni kontakt ze społeczeństwem. Doskonale orientuje się nie tylko w problemach, ale i potrzebach mieszkańców. Szukając sposobu na udzielenie pomocy ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, ustalił ich potrzeby i zainicjował zorganizowanie dla nich darów.

Spontaniczna akcja trwała kilka godzin. W działaniach pomógł duży pluszowy Miś. „Pułtuś” zachęcał klientów odwiedzających supermarket w Obrytem do podzielenia się zakupionymi produktami a dzielnicowy w ramach podziękowania wręczał policyjne gadżety. Do kosza trafiały produkty spożywcze i chemiczne a do rąk darczyńców: odblaski, światła rowerowe, kamizelki odblaskowe, komiksy, słuchowiska dla dzieci, karty do gry i kubki z logo pułtuskiej komendy. Bardzo chętnie w działania włączyli się pracownicy Urzędu Gminy w Obrytem, na czele z Wójtem Panem Sebastianem Mroczkowskim, który wraz ze św. Mikołajem wspierał policjantów w miejscu zbiórki.
Dzisiaj paczki trafiły do dwóch najbardziej potrzebujących rodzin na terenie gminy Obryte.
Dzielnicowy złożył niezwykłą wizytę 88 letniemu, samotnie mieszkającemu w Sadykrzu seniorowi. Mężczyzna nie krył wzruszenia i radości. Tej nie zabrakło również obdarowanej mieszkance Zambsk Kościelnych. Paczki z żywnością i artykułami chemicznymi były dla 55 latki kompletnym zaskoczeniem.

Radość naszych seniorów była bezcenna!

Dziękujemy mieszkańcom Obrytego i przejezdnym za gorące serce i wsparcie!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska