fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Dwie parafie modlą się on line

napisane środa, 18 marzec 2020 14:38

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, księża pragnąc zapewnić łączność duchową oraz wyjść naprzeciw potrzebom religijnym parafian i mieszkańców miasta, do czasu odwołania kwarantanny, bazylika i parafia pw. św. Jana Pawła II prowadzą transmisje internetowe nabożeństw

W parafii św. Mateusza prowadzone są transmisje na żywo niedzielnej Mszy św. i nabożeństw, począwszy od 15 marca br. Również codziennie, kapłani oraz osoby życia konsekrowanego, trwają na modlitwie różańcowej w świątyni o godz. 20.30, w intencji chorych, opiekujących się chorymi i służb medycznych oraz wypraszając najszybsze ustanie pandemii. Wszystkie Msze św. niedzielne i w dni powszednie, odbywają się według stałych godzin, z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa ustanowionych przez Rząd i Biskupa Diecezjalnego Piotra Liberę
Transmisje live są prowadzone na parafialnym profilu Facebook

Szczegółowy plan transmisji:
Gorzkie żale, niedziela, godz. 17.40
Msza św. niedzielna, godz. 18.00
Różaniec, każdego dnia, godz. 20.30
Droga Krzyżowa, wszystkie piątki Wielkiego Postu, godz. 17.00

Także Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Jana Pawła II prowadzi transmisje online na profilu społecznościowym  

codziennie 15:00 - 17:00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
codziennie 17:00 MSZA ŚWIĘTA
codziennie 20:30 RÓŻANIEC W INTENCJI OSÓB CHORYCH I WALCZĄCYCH Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA
sobota 18:30 MSZA ŚWIĘTA Z FORMULARZA NIEDZIELNEGO
niedziela 8:00; 10:00; 11:30; 17:00 MSZA ŚWIĘTA

Parafia odwołała rekolekcje. Zaplanowane Msze święte będą odbywały się zgodnie z planem, jednak księża proszą, by uczestniczyły w nich JEDYNIE te osoby, które je zarezerwowały lub, w których intencji odbywa się konkretna Msza (w kościele jednocześnie NIE MOŻE przebywać więcej niż 50 osób). Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania.


W parafii w Obrytem proboszcz przypomina, że :W okresach panujących w Europie różnych chorób czyli zaraz chrześcijanie zawsze uciekali się do Pana Boga gromadząc się w kościołach na uroczystych mszach świętych, adoracjach i procesjach. Często upraszano potrzebne łaski za wstawiennictwem świętych. Jednym z nich jest właśnie św. Roch znany w całej Europie, a czczony od niepamiętnych czasów również u nas w kościółku w Sadykrzu. Za jego pośrednictwem przepraszajmy Pana Boga i prośmy o oddalenie niebezpiecznej choroby, która sieje postrach w całym świecie. Chciałem na pocieszenie i podniesienie ducha powiedzieć, że ok. 200 osób obecnie każdego dnia, dzień po dniu, pości o chlebie i wodzie lub jeśli nie może, to podejmuje inne wyrzeczenia w intencji odwrócenia zarazy i modli się cząstką różańca.
Ksiądz Cezary zachęca zachęca zatem do modlitwy za przyczyną św. Rocha z Sadykrza o ustanie zarazy koronawirusa, np.:
Rochu, świecki pielgrzymie w Europie,
zarażony, uwięziony;
lekarzu ciał
prowadzący ludzi do Boga,
wstawiaj się za nami
i wybaw nas od udręk cielesnych i duchowych.
Amen.

Proboszcz parafii w Winnicy przypomina wiernym, że  w parafii, w związku z decyzjami władz państwowych, przestrzegany jest zakaz zgromadzeń większych niż 50 osób i dodaje:

  • Przerywamy rekolekcje wielkopostne
  • Apelujemy wszystkich o pozostanie w domach, ograniczenie wszelkich kontaktów, także w niedzielę
  • Kancelaria nieczynna do odwołania
  • Kościół parafialny w Winnicy będzie otwarty od rana do wieczora, w sobotę od 9.00 do 20.00, w niedzielę od 7.00 do 19.00, w tygodniu od 7.00 do 19.00.
  • Zapraszamy na modlitwę osobistą

W parafii pw. św. Stanisława Kostki rekolekcje wielkopostne zostały ODWOŁANE. Zaplanowane Msze święte będą odbywały się zgodnie z planem, jednak i tu księża proszą, by uczestniczyły w nich JEDYNIE te osoby, które je zarezerwowały lub, w których intencji odbywa się konkretna Msza (w kościele jednocześnie NIE MOŻE przebywać więcej niż 50 osób).

Rekolekcje wielkopostne odwołano też w parafii w Gzach. Msze św. w niedzielę odprawiane są o godz. 9.00 i 11.00

Parafia św. Józefa informuje:
 - Misje Święte, które miały rozpocząć się 22 marca zostają przełożone na późniejszy termin, o którym poinformujemy.
- Msze św. sprawujemy według normalnego porządku, nie może być na nich więcej niż 50 osób.
- Kancelaria parafialna do końca marca będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (numer telefonu dostępny na stronie internetowej i na drzwiach do kancelarii).
- W czwartek, 19 marca przeżywamy odpust ku czci św. Józefa. Msze św. tego dnia odbędą się o godz. 7:00, 9:00 i suma odpustowa o godz. 18:00.
- Do odwołania zawieszone są spotkania grup parafialnych.
- Nie odbędzie się wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska 4 kwietnia.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515