fbpx
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

Kilkuset odważnych w EKD

napisane piątek, 12 kwiecień 2019 16:35

W parafiach naszego regionu piątek 12 lutego to wieczór Dróg Krzyżowych.

Jednak pierwsza Droga w dekanacie odbyła się już tydzień temu, 5 kwietnia, jako I Staromiejska Droga Krzyżowa.
Dziś o 17 na swoją Drogę Krzyżową wyruszyli mieszkańcy parafii Obryte.
W Bazylice symboliczne odtworzenie drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu odbyło się - po Mszy św. - ulicami: Ks. Piotra Skargi, Świętojańską, Staszica, Al. Polonii i Rynkiem.

Z tego samego miejsca wyruszyła też kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tu pątnicy (na pewno 250-300! pątników, w tym głównie osoby młode)  mają całą noc, aby od Pułtuska, przez Popławy, Psary - dojść do Zambsk Kościelnych i wrócić do miasta. Do pokonania mają aż 40 kilometrów. 

Trasa Zielona - św. Mateusza rozpoczyna się i kończy przy Bazylice NMP w Pułtusku. Początkowe 6 kilometrów przebiega ulicą Baltazara i wałami okalającymi Narew, następnie wracamy do miasta i kierujemy się na Popławy. Stamtąd drogą leśną trasa biegnie do miejscowości Psary Nowiny.  Następnie błotnisty odcinek prowadzący do Zambsk Kościelnych. Następnie trasa biegnie wzdłuż Narwi, aby stopniowo wchodzić w drogę leśną, która przez Szygówek i Ponikiew prowadzi nas na wał na Popławach i kładkę dla pieszych do Bazyliki Pułtuskiej.


O tej samej godzinie rozpoczęła się Droga na Popławach, po której wierni spotkali się na Mszy św.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515