fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Biskupi płoccy atakują swój Kościół!

napisane poniedziałek, 06 maj 2019 14:36
Bp. Piotr Libera Bp. Piotr Libera

Ordynariusz diecezji płockiej ks. biskup Piotr Libera i biskup pomocniczy ks. Mirosław Milewski na łamach portalu WP.PL (?!) atakują najwyższe kościelne instytucje Watykanu

- Wydałem wojnę księżom-przestępcom, ale to nie ja podejmuję ostateczną decyzję w sprawie tego, czy ksiądz, który wyrządził dziecku wielką krzywdę, pozostanie w stanie kapłańskim. Są przypadki, że występowałem o usunięcie księdza ze stanu duchownego, bo skrzywdził dziecko, a watykańska Kongregacja Nauki Wiary zdecydowała się pozostawić go w stanie duchownym - mówi Biskup Libera.

- Chcemy Kościoła czystego, bez ludzi złych, którzy sprzeniewierzyli się powołaniu. Przez niektórych duchownych jesteśmy czasem krytykowani z powodu surowego podejścia do przestępców w sutannach - dodaje biskup Milewski.

Dla jasności sytuacji trzeba dodać - o czym nie wspomina się w wywiadzie - że kilka tygodniu temu księża diecezji płockiej wydali, opublikowali i przesłali do Watykanu Listy Otwarte, krytykujące styl i poziom życia oraz zachowanie obydwu biskupów.

Tu znajdziesz wywiad

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515