fbpx
wtorek, 07 kwiecień 2020

Pułtuskie CNB już z certyfikatem

napisane niedziela, 02 czerwiec 2019 10:16
Fot. https://www.facebook.com/feniksCNB Fot. https://www.facebook.com/feniksCNB

Dyrektor Generalny Centrum Naukowo-Biznesowego Feniks S.C ppłk (r) Jarosław Chrobot odebrał potwierdzenie uczestnictwa pułtuskiego Liceum "wojskowego" w III edycji programu „Certyfikowane wojskowe klasy mundurowe”

Program Ministerstwa Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe ma na celu wsparcie wytypowanych placówek oświatowych w zakresie spójnego i aktualnie obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP szkolenia wojskowego. Dotychczasowe specjalistyczne formy kształcenia w tych szkołach odbywały się w oparciu o programy autorskie, czego efektem był różny poziom otrzymanej wiedzy wojskowej i podstawowego przygotowania do potencjalnej służby wojskowej wśród absolwentów tych klas.
Absolwenci placówek oświatowych biorących udział w programie - a więc i absolwenci LO CN-B w Pułtusku - będą mogli po zakończeniu nauki przejść kilkutygodniowe szkolenie poligonowe zakończone przysięgą wojskową oraz przeniesieniem do rezerwy. Będą mieli również pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, jak również do Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby pragnące kontynuować naukę na wyższych uczelniach wojskowych będą mogły liczyć na dodatkowe punkty w trakcie egzaminów kwalifikacyjnych.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515