fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Startują "Wakacje w WOT"

napisane piątek, 21 czerwiec 2019 11:48

W najbliższy weekend, szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej powiększą się o kolejnych ochotników, którzy będą realizować szkolenie podstawowe w ramach projektu „Wakacje w WOT”.

Już jutro od samego rana do jednostki wojskowej w Ciechanowie oraz do batalionu lekkiej piechoty w Siedlcach zjadą się ochotnicy z rejonu Północnego Mazowsza, którzy zostaną powołani do służby w szeregach 5 MBOT. W ten sposób rozpoczną swoją przygodę z wojskiem w ramach II edycji projektu „Wakacje w WOT”. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi dzięki czemu  zapowiada się jedno z najliczniejszych wcieleń od kilku miesięcy. Odbędzie się ono w dwóch lokalizacjach, tj. w Ciechanowie oraz w Siedlcach, natomiast szkolenie realizowane będzie w oparciu o PCT Targonie.

Dzień wcielenia to czas na załatwienie spraw ewidencyjnych, pobrania umundurowania oraz całego ekwipunku niezbędnego żołnierzowi lekkiej piechoty, zakwaterowania oraz zaliczenia sprawdzianu sprawności fizycznej, który powtórzony zostanie ponownie po ok. dziesięciu miesiącach służby w OT. W niedzielę każdemu z przyszłych żołnierzy zostanie wydana broń, by móc rozpocząć intensywne, ogólnowojskowe szkolenie podstawowe.
Obecnie w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 1600 żołnierzy    i liczba ta sukcesywnie wzrasta.                                                                   

Aneta SZCZEPANIAK

Rzecznik prasowa 5 MBOT

Aneta Szczepaniak

tel. 727041568