fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

PitStop w Pułtusku

napisane poniedziałek, 16 wrzesień 2019 16:01

Za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W piątek 20 września do Pułtuska zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.
ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce.

W Pułtusku pojawi się z inicjatywy hurtowni motoryzacyjnej Inter Auto. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy markecie Pszczółka, ul. Jana Pawła II 7, w godzinach od 10 do 16.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.
 

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.
– Bez względu na to, czy jedziemy samochodem w dłuższą trasę czy tylko po zakupy do marketu, powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie za kierownicą. Regularne kontrole stanu technicznego auta to podstawa i dlatego zachęcamy kierowców do udziału w akcji PitStop, w trakcie której taką kontrolę można wykonać zupełnie za darmo. Całość zajmuje tylko chwilę, a można dowiedzieć się w jakim stanie są np. elementy zawieszenia czy układ kierowniczy. Zachęcamy do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami, którzy podpowiedzą jak zadbać o samochód, a kiedy zgłosić się do mechanika – mówi Sławomir Gogolewski z hurtowni motoryzacyjnej Inter Auto, należącej do sieci ProfiAuto.
Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, hurtownia motoryzacyjna Inter Auto, firmy ATE, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

###
O ProfiAuto:
ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca 230 hurtowni i sklepów motoryzacyjnych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonuje już ponad 1800 serwisów motoryzacyjnych wchodzących w skład sieci ProfiAuto Serwis. Partnerzy marki to wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz cyklu wydarzeń ProfiAuto PitStop. Marka jest również sponsorem zespołu ProfiAuto Racing Team, biorącego udział w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, pomysłodawcą programu „Projekt Warsztat” emitowanego na antenie TVN Turbo oraz unikatowego, jedynego w kraju „Rankingu awaryjności samochodów według polskich mechaników”.
Zapraszamy na strony: www.profiauto.pl, www.profiauto.pl/blog oraz www.facebook.com/profiauto