fbpx
środa, 01 kwiecień 2020

Uwaga, oszuści!

napisane poniedziałek, 18 listopad 2019 10:53
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

Na terenie sąsiednich powiatów w ubiegłym tygodniu doszło do kilku oszustw

Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" wciąż próbują oszukać, głównie starsze osoby. Chcą wyłudzić pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Przestrzegamy mieszkańców powiatu ciechanowskiego przed oszustami.

Apelujemy, by w związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych, apelujemy do Państwa o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań wykorzystujących nasze zaufanie i "dobre serce".

Oszuści dzwonią na telefon domowy przedstawiając się jako wnuk, wnuczka, siostrzeniec lub siostrzenica. Mogą także podszywać się pod funkcjonariuszy policji, prokuratora informując np. że ktoś z rodziny nie ma pieniędzy, aby zapłacić mandat lub że ktoś z bliskich popełnił przestępstwo lub wykroczenie. Chęć udzielenia pomocy bliskim powoduje, że osoby starsze płacą za te „wymyślone historie” znaczne sumy pieniędzy.

Apelujemy, zwłaszcza do osób starszych – nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które podają się za policjanta. Policja tak nie działa! Funkcjonariusze nigdy nie proszą, ani nie żądają pieniędzy. O telefonach i rozmowach, które budzą niepokój czy podejrzenia proszę natychmiast powiadomić policjantów pod numerem tel. 112. W takich przypadkach policjanci reagują na każdy sygnał. Warto też zadzwonić do kogoś bliskiego i opowiedzieć mu o swoich wątpliwościach.

podkom. Ewa Brzezińska/ KPP ciechanów

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515