fbpx
sobota, 04 kwiecień 2020

Ogniomistrz z nagrodą Komendanta Wojewódzkiego PSP

napisane piątek, 07 luty 2020 08:25
Zdjęcie: bryg. Cezary Szarawarski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie. Zdjęcie: bryg. Cezary Szarawarski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

6 lutego 2020 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Pułtusku ogn. Rafał Łachmański został wyróżniony honorowym tytułem „Strażak Miesiąca” nadawanym przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego.

Funkcjonariusz nagrodę odebrał z rąk st. bryg. Andrzeja Bartkowiaka - Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W dniu 17 czerwca 2019 r. ogn. Rafał Łachmański jechał własnym samochodem na służbę przez miejscowość Przemiarowo gm. Pułtusk. Najechał on na zdarzenie w którym kobieta została potrącona przez samochód ciężarowy. Funkcjonariusz zatrzymał się, zabezpieczył miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpił do udzielania rannej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażak rozpoczął badanie urazowe, opatrywał rany głowy oraz udzielał wsparcia psychologicznego do przyjazdu służb ratunkowych. Po przyjeździe zastępów
z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przetransportowana do szpitala.

Pan ogn. Rafał Łachmański, podczas prowadzonych działań, wykazał się dużym opanowaniem oraz praktyczną umiejętnością zastosowania procedur ratownictwa medycznego. Natychmiast podjęte przez niego działania pozwoliły na szybsze udzielenie rannej kwalifikowanej pierwszej pomocy, przyczyniając się do uratowania zdrowia i życia poszkodowanej.

Podczas wręczania nagród obecni byli m.in.:

Artur Standowicz – Wicewojewoda Mazowiecki,
nadbryg. Bogdan Łasica – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP,
st. bryg. Mirosław Jasztal - Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
bryg. Artur Gonera - Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
dh Antoni Jan Tarczyński - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego,
Komendanci Powiatowi/Miejscy PSP woj. mazowieckiego,
Kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.
Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski