fbpx
wtorek, 02 czerwiec 2020

Odznaczenia i awanse dla strażaków

napisane poniedziałek, 04 maj 2020 11:10

4 maja przed siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. W trakcie apelu odczytano wyciąg z postanowienia o przyznaniu odznaczeń oraz wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych. W związku z aktualną sytuacją w apelu uczestniczyli wyłącznie funkcjonariusze i pracownicy Komendy PSP w Pułtusku.

Z okazji Dnia Strażaka 2020, wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Państwowej Straży Pożarnej, jak również druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego, składamy serdeczne podziękowania za działalność ratowniczą oraz bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Szczególne życzenia kierujemy w stronę Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku oraz Orkiestry Dętej przy OSP Pułtusk, w związku z przypadającym w bieżącym roku wspaniałym jubileuszem.
Życzymy wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia, wytrwałości i satysfakcji z wykonywania zawodu obdarzonego tak wielkim zaufaniem społecznym.
Być strażakiem, to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. Niech podejmowane działania przyniosą Wam wiele satysfakcji i będą inspiracją do dalszych działań w dziele humanitarnej służby ludziom, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom za każdą inicjatywę, czy formę społecznej aktywności, a ich rodzinom dziękuję za wyrozumiałość dla czasu poświęconego na społeczne obowiązki, połączone z dbałością o bezpieczeństwo ogółu.
W tym uroczystym dniu kierujemy do całej braci strażackiej najserdeczniejsze pozdrowienia i życzymy niewyczerpanej siły oraz wielkiej wytrwałości i licznych sukcesów, a także satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu oraz szczęśliwych powrotów z akcji.

Ze strażackim pozdrowieniem
st. bryg. mgr inż. Maciej Piątek
Komendant Powiatowy PSP w Pułtusku

 

AWANSE W STOPNIU

OFICEROWIE

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Rozkazem Personalnym Nr 384/20 z dnia 7 kwietnia 2020 nadał stopień
STARSZEGO BRYGADIERA:  
bryg. Macieja Piątka
STARSZEGO KAPITANA:
kpt. Konrada Chrzanowskiego

PODOFICEROWIE:

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Rozkazem personalnym Nr 165/2020 z dnia 21.04.2020 nadał stopień:
starszego ogniomistrza ogniomistrzowi:
Krzysztofowi Kostruskiemu
stopień  ogniomistrza młodszym ogniomistrzom :
- Pawłowi Malinowskiemu
- Tomaszowi Todorowskiemu
stopień  młodszego ogniomistrza starszemu sekcyjnemu:
Tomaszowi Zając
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku Rozkazem personalnym Nr 6/2020 z dnia 4 maja 2020 r. nadał stopień
starszego strażaka, strażakowi:
- Bartoszowi Żebrowskiemu

ODZNACZENIA

Postanowieniem z dnia 23 kwietnia 2020 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył SREBRNĄ ODZNAKĄ  Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
- mł. bryg. Jacka Skurzyńskiego


                                                      

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski