fbpx
sobota, 06 czerwiec 2020

Wyszkowska pod szczególnym nadzorem Ruchu Drogowego KPP

napisane piątek, 15 maj 2020 13:10

Ograniczona ilość miejsc parkingowych w rejonie targowiska przy ul. Wyszkowskiej daje się we znaki nie tylko kierowcom.

Pozostawianie pojazdów na linii krawędziowej ciągłej jest wykroczeniem a co gorsze zagraża bezpieczeństwu pieszych i kierujących jednośladami. W ubiegłym tygodniu interwencje policjantów zakończyły się udzieleniem pouczeń sprawcom wykroczeń, w nadchodzącą niedzielę nie będzie aż takiej tolerancji.

W związku z faktem, że ulica Wyszkowska znalazła się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – gdzie naniesionym zagrożeniem była prędkość i nieprawidłowe parkowanie – jest i będzie ona monitorowana przez służby Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Pułtusku.
Apelujemy zatem by w ten i kolejne weekendy nie dochodziło do lekceważenia przepisów, związanych z nieprawidłowym parkowaniem w rejonie targowiska. Prosimy by zachowania kierowców nie były sprzeczne z prawem.

Przypominamy, że pozostawienie pojazdu na linii krawędziowej ciągłej jest wykroczeniem, za które kodeks karny przewiduje grzywnę w drodze mandatu karnego w kwocie 100 zł.

Parkowanie pojazdu w takim miejscu wpływa również na zmniejszenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników. Zachęcamy do parkowania w miejscach wyłącznie do tego wyznaczonych, przygotowany za targowiskiem plac spełnia potrzeby parkowania.

Jeśli kierowcy nie będą tego szanować, policjanci zmusz

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska