fbpx
niedziela, 29 marzec 2020

Usunęli rój do rojnicy

napisane poniedziałek, 03 czerwiec 2019 08:34
Skutki wypadku drogowego na drodze krajowej nr. 61 w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki (zdjęcie: OSP Głodowo) Skutki wypadku drogowego na drodze krajowej nr. 61 w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki (zdjęcie: OSP Głodowo)

 W dniach 27.05.2019 r. – 02.06.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 10 zdarzeniach

28 maja
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku na ul. 13 Pułku Piechoty.

29 maja
Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (5 ratowników) został zadysponowany do powalonego drzewa na linie energetyczną w miejscowości Mory gm. Pokrzywnica. Po przybyciu zakładu energetycznego na miejsce zdarzenia i odłączeniu prądu ratownicy usunęli drzewo.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego na drodze powiatowej w Pułtusku na ul. Tartacznej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego ze skuterem poszkodowany został piętnastolatek kierujący jednośladem. Przypuszczalną przyczyną

zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa.
31 maja
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do budynku wielorodzinnego w Pułtusku na ul. Na Skarpie. Z relacji osoby zgłaszającej z pomieszczeń piwnicznych wydobywał się dźwięk akustyczny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nie było słychać żadnego alarmu. Ratownicy wyposażeni w czujnik wielogazowy sprawdzili piwnicę nie stwierdzając żadnego zagrożenie. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wadliwe zadziałanie systemu antywłamaniowego.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Gzy (4 ratowników) usunęły skutki potrącenia osoby pieszej przez samochód osobowy na drodze wojewódzkiej nr. 618 w miejscowości Porzowo gm. Gzy. Poszkodowany mężczyzna po udzielonej pomocy medycznej został zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia.  Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności przez pieszego.

1 czerwca
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i dwa zastęp z OSP Pniewo (10 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych w miejscowości Pniewo gm. Zatory. W zdarzeniu poszkodowanych zostało dwoje  dzieci. Przypuszczalną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (5 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego na drodze krajowej nr. 61 w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do roju pszczół, który znajdował się na owocowym drzewie w Pułtusku na ul. Tysiąclecia.  Pszczoły zagrażały małym dzieciom. Ratownicy wraz z pszczelarzem usunęli rój do rojnicy likwidując zagrożenie.

2 czerwca
Jeden zastęp z JRG (5 strażaków) oraz dwa zastępy z OSP Pniewo (9 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej na powierzchni około dwudziestu metrów kwadratowych w miejscowości Pniewo gm. Zatory.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) pomógł wyciągnąć przy pomocy wyciągarki tonącą łódź z rzeki Narew w Pułtusku na ul. Solnej.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski