fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Czwarty pijany sternik zatrzymany

napisane poniedziałek, 17 czerwiec 2019 14:35

Wodniacy zatrzymali 49 letniego mieszkańca Warszawy, który będąc w stanie nietrzeźwości, pływał łodzią.

Sezon letni to czas wytężonej pracy pułtuskich „wodniaków”. Dzięki nowej łodzi policjanci o wiele szybciej mogą przemierzać znaczne odległości na rzece Narew. To pozwala im dbać o bezpieczeństwo wypoczywających zarówno nad wodą, jak i na wodzie. To też dzięki temu funkcjonariusze wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego amatora sportów wodnych.
Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 16.00. Na wysokości miejscowości Dzierżenin patrol policji zatrzymał do kontroli sternika łodzi wędkarskiej napędzanej silnikiem spalinowym. W trakcie czynności funkcjonariusze poczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem tylko potwierdziło Ich podejrzenia. Urządzenie wykazało, że 49 letni mieszkaniec Warszawy miał promil alkoholu w organizmie. Turyście grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek! Alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie, prosimy zatem o zachowanie trzeźwości!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska