fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Poniesie odpowiedzialność przed Sądem

napisane poniedziałek, 24 czerwiec 2019 10:36

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Kierownik Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali 39 letniego mieszkańca powiatu makowskiego chwilę po tym jak uszkodził autobus.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że młody mieszkaniec powiatu makowskiego był bardzo niezadowolony, jak na ul. Nowy Rynek, po postoju, drzwi autobusu relacji Maków Mazowiecki – Warszawa, zaczęły się zamykać, podczas gdy on jeszcze nie zdążył wejść. Kiedy kierowca ruszył pojazdem z przystanku, mężczyzna ze złości wybił ręką jedną z bocznych szyb autobusu, a następnie uciekł. Starty oszacowane zostały na kwotę w wysokości 7000 złotych.
W rejon zdarzenia niezwłocznie zostały skierowane patrole Policji. Będący w służbie Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Kierownik Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego, po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia zatrzymali podejrzanego. W trakcie czynności procesowych mężczyzna przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. O jego losie zadecyduje teraz Sąd. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska