fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Tygodniowa kronika JRG i OSP

napisane poniedziałek, 24 czerwiec 2019 15:52
Fot. OSP Świercze Fot. OSP Świercze

 W dniach 17.06.2019 r. – 23.06.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 26 zdarzeniach.


17 czerwca
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) usunęły skutki wypadku w miejscowości Przemiarowo. Na drodze krajowej 57 doszło do potracenia starszej kobiety przez samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia poszkodowana została zabrana do szpitala.
Jeden zastęp z JRG (3 ratowników) przy pomocy podnośnika hydraulicznego SH-24 włożył do gniazda na drzewie młodego bociana, który wypadł z niego kilka godzin wcześniej. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Chmielewo gmina Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków)  i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (3 strażaków) ugasił pożar ściółki leśnej w miejscowości Strzyże gm. Pokrzywnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków)   ugasił pożar śmieci na opuszczonej posesji w miejscowości Płocochowo gmina Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z OSP Drwały ( 6 ratowników) usunął gniazdo szerszeni z poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Burlaki gm. Zatory. Owady stwarzały zagrożenie dla małych dzieci przebywających na posesji.

18 czerwca
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Winnica (5 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 571 w miejscowości Golądkowo gm. Winnica. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący pojazdem. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było uniknięcie uderzenia samochodem w sarnę przebiegającą przez drogę.
Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) wydobył ze studzienki melioracyjnej psa, który znajdował się na głębokości około 2m w miejscowości Płocochowo gmina Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była niezabezpieczona studzienka melioracyjna.
Jeden zastęp z OSP Głodowo ( 3 ratowników) usunął gniazdo os z poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Głodowo gm. Pułtusk. Owady stwarzały zagrożenie dla małych dzieci przebywających na posesji.

19 czerwca
Pięć zastępów z JRG, OSP Obryte i Zambski Kościelne (16 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej w miejscowości Sokołowo Włościańskie gm. Obryte. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) ugasił pożar śmietników kontenerowych na terenie DPS w Obrytem. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

20 czerwca
Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (5 ratowników) usunął plamę oleju z drogi krajowej nr 61 w miejscowości Dzierżenin gm. Pokrzywnica. Plama oleju powstała wskutek kolizji dwóch samochodów osobowych.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki kolizji drogowej motocykla z samochodem osobowym w miejscowości Boby gmina Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa.
Trzy zastępy z JRG (12 strażaków) i jeden zastęp z OSP Głodowo ( 6 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej w miejscowości Głodowo gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Świercze (6 ratowników) usunął skutki wypadku drogowego w miejscowości Świerkowo gm. Świercze. W wyniku dachowania samochodu osobowego udzielenia pomocy medycznej wymagała jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była utrata panowania nad pojazdem.

21 czerwca
Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) usunął martwego bobra ze stawu przy ulicy Popławskiej w Pułtusku. Martwe zwierzę zostało przekazane Straży Miejskiej.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków)  i jeden zastęp z OSP Gzy (5 strażaków) ugasił pożar budynku gospodarczego w miejscowości Wójty-Trojany gm. Gzy. Dochodzenie w sprawie przyczyny powstania pożaru prowadzi Policja.

22 czerwca
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków)  ugasił pożar śmieci na opuszczonej posesji w Pułtusku przy ulicy Wojska Polskiego. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz OSP Pokrzywnica i Trzepowo ( 13 strażaków) ugasił pożar warsztatu mechanicznego w miejscowości Trzepowo gmina Pokrzywnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych w miejscowości Gładczyn Rządowy gm. Zatory. W wyniku zdarzenia nie odnotowano osób rannych. Przyczyna powstania zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa.

23 czerwca
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) wraz z łodzią ratowniczą zostały zadysponowane do pomocy stermotorzyście znajdującego na łodzi zakotwiczonej rzece Narew.  Mężczyzna zgłaszał złe samopoczucie i podejrzewał, że może dojść do zasłabnięcia na łodzi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia mężczyzna stwierdził, że jego stan się poprawia po zażyciu leków i nie potrzebuje pomocy medycznej. Działania ratowników polegały na doholowaniu do linii brzegowej jego łodzi.
Dwa zastępy z JRG ( 8 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Pułtusku przy ulicy Kościuszki.
Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Łubienica gm. Pokrzywnica. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia była utrata kontroli nad pojazdem.
Jeden zastęp z OSP Świercze (6 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na nasypie kolejowym w miejscowości Świercze-Śiółki gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia było iskrzenie z układu hamulcowego przejeżdżającego pociągu.
Jeden zastęp z JRG ( 2 ratowników) usunął gniazdo szerszeni z budynku gospodarczego w Pułtusku przy ulicy Rybitew.
Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków) i dwa zastępy z OSP Świercze (10 strażaków) ugasiły pożar stosu opon w miejscowości Gaj gm. Świercze.
Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków) został zadysponowany do pożaru opon. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia alarm okazał się fałszywy. Na miejscu właściciel posesji palił wcześniej ognisko.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski