fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Wczorajsze zderzenie w Kleszewie

napisane piątek, 28 czerwiec 2019 13:28
Fot.KPP Pułtusk Fot.KPP Pułtusk

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj w Kleszewie, na drodze krajowej nr 61.

Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze apelują o dostosowywanie prędkości do panujących na drodze warunków i własnych umiejętności.

Wczoraj policjanci Ruchu Drogowego pracowali przy zdarzeniu, do którego doszło po godzinie 15:00. Na prostym odcinku drogi krajowej, w Kleszewie, zderzyły się cztery osobówki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący wszystkich pojazdów jechali w stronę Pułtuska, jako pierwszy Skodą- 73 letni mieszkaniec Pułtuska, za nim 47 letni  pułtuszczanin- kierowca Mazdy, jako trzeci 69 letni mieszkaniec Łodzi- kierowca Nissana i ostatni, kierujący Oplem- 68 letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego.

Z powodu wykonywanych na tym odcinku robót drogowych w miejscu zdarzenia odbywał się ruch wahadłowy. Skoda i Mazda stały w kolumnie na swoim pasie jezdni, do nich zbliżał się Nissan. Dojeżdżający do pojazdów  kierowca Opla nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego uderzył w tył Nissana. Ten następnie  w stojącą przed nim osobówkę a Mazda kolejno wjechała na tył Skody. Kierujący Nissanem uskarżał się na ból klatki piersiowej, został przewieziony do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Ponownie apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów! Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie. Prosimy o rozwagę – szczególnie teraz, w ciepłe i upalne dni, kiedy koncentracja kierowcy jest dużo mniejsza.

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska