fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności

napisane poniedziałek, 08 lipiec 2019 15:40

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zatrzymali kolejne dwie osoby, które sterowały łodzią motorową będąc w stanie nietrzeźwości

Wczoraj podczas pełnienia służby na rzece Narew policjanci ujawnili kolejnych już w tym sezonie sterników na ,,podwójnych gazie”. Wielokrotne apele oraz ostrzeżenia odnośnie zachowania trzeźwości nie przyniosły żadnych skutków.

W godzinach popołudniowych funkcjonariusze patrolujący szlak żeglugowy przebiegający przez powiat pułtuski zatrzymali do kontroli łódź z silnikiem spalinowym. Mieszkaniec pułtuska, który sterował łodzią miał 0,53 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
Niespełna kilka godzin później podczas kolejnej kontroli łodzi, policjanci ujawnili również mieszkańca pułtuska, który miał 0.14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w okresie wakacyjnym pod szczególnym nadzorem patrolują rzekę Narew. Dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających i korzystających z uroków akwenów wodnych.
Apelujemy i przypominamy kolejny raz! Nikt, kto kieruje łodzią pod wpływem alkoholu, nie uniknie kary.

 

sierż. Daniel Podlasin, KPP Pułtusk

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska