fbpx
poniedziałek, 30 marzec 2020

Nielegalna amunicja i narkotyki w pułtuskim mieszkaniu!

napisane wtorek, 09 lipiec 2019 13:21

W mieszkaniu na terenie Pułtuska policjanci znaleźli narkotyki o czarnorynkowej wartości 6 tys. zł oraz nielegalną amunicję do broni palnej.

Kolejny sukces pułtuskich kryminalnych, którzy w jednym z mieszkań na terenie pułtuska ujawnili znaczną ilość marihuany, amfetaminy oraz mefedronu. Ponadto w toku wykonywanych czynności w mieszkaniu została ujawniona nielegalna amunicja do broni palnej. Wobec sprawców ((22-49 lat) został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Głównemu podejrzewanemu w przedmiotowej sprawie zostały przedstawione już zarzuty m.in. o przestępstwa narkotykowe, w tym o udzielanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i mefedronu w celu osiągnięcia korzyści majątkowych również osobom nieletnim.

Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia za handel narkotykami. Natomiast udzielanie narkotyków osobom nieletnim w myśl obowiązującego prawa jest zbrodnią, gdzie sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Autor: sierż. Daniel Podlasin

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska