fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Lublinianie stracili u nas prawa jazdy

napisane środa, 10 lipiec 2019 15:36

W ubiegłym tygodniu dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym

Kierowcy otrzymali po 400 zł mandatu karnego oraz 10 punktów karnych. Takie konsekwencje ponieśli za zbyt szybką jazdę w miejscowości Głodowo oraz w Pułtusku na ul. Wyszkowskiej.

Policjanci z pułtuskiej drogówki każdego dnia kontrolują prędkość aut poruszających się po drogach powiatu pułtuskiego. W ubiegłą środę (tj. 03.07) w godzinach wieczornych dokonując pomiaru  prędkości auta marki mercedes w miejscowości Głodowo funkcjonariusze odnotowali prędkość 103 km/h w obszarze zabudowanym. Jadąca autem 37-letnia kobieta z województwa lubelskiego za rażące przekroczenie prędkości na 3 miesiące  straciła  uprawnienia do kierowania, dodatkowo policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych.
Takie same konsekwencje zbyt szybkiej jazdy poniósł 43-letni mężczyzna w sobotę (tj. 06.07) również z województwa lubelskiego. Kierujący autem marki ford jechał w obszarze zabudowanym 104 km/h,  gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h.

Trzymiesięczny okres zakazu prowadzenia pojazdu pozwoli przemyśleć nieodpowiedzialnym kierowcom swoje zachowanie na drodze.
Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc zbyt szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. Daniel Podlasin, KPP Pułtusk

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska