fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Pijany kierował quadem w Obrytem

napisane środa, 10 lipiec 2019 10:49

Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca quada, który został w poniedziałek zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w miejscowości Obryte

Funkcjonariusze ruchu drogowego w poniedziałek w miejscowości Obryte zatrzymali do kontroli kierującego quadem. Kierującym okazał się 42-letni mieszkaniec miejscowości Obryte. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila. Sprawdzenie w policyjnych systemach wskazało, że quad, którym jeździł 42-latek jest nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu.

 Przypominamy, że osoby poruszające się po drogach quadami powinny posiadać prawo jazdy minimum kategorii B1, które uzyskać można po ukończeniu 16 lat. W przypadku czterokołowców lekkich mogą nimi kierować osoby, które ukończyły lat 14 i posiadają prawo jazdy kategorii AM. Ponadto jeśli pojazd nie jest fabrycznie wyposażony w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa, to osoba kierująca pojazdem, oraz osoba nim przewożona, są obowiązane używać w czasie jazdy kasków ochronnych. Oczywiście pojazd powinien być sprawny technicznie, zarejestrowany oraz posiadać aktualne ubezpieczenie OC.

 

sierż. Daniel Podlasin, KPP Pułtusk

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska