fbpx
niedziela, 29 marzec 2020

Surowe konsekwencje brawurowej jazdy

napisane poniedziałek, 15 lipiec 2019 15:08
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

Wysoka grzywna i 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym

W sobotę, 13 lipca, funkcjonariusze drogówki podczas pełnionej służby zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Pierwsze w Grominie -38 letni mieszkaniec Siedlec, jechał z prędkością 101 km/h. Kolejnego takiego wykroczenia dopuścił się mieszkaniec Warszawy, który w Przemiarowie jechał z prędkością 114 km/h. W niedzielę, w Grominie, prędkość jazdy 56 latka, mieszkańca powiatu płońskiego wyniosła 105 km/h. Policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia i nałożyli 400 złotowe mandaty karne, połączone z 10 punktami karnymi.

Mundurowi są szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Do mich należą: nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu i nieprawidłowo wykonywane manewry, dlatego apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i rozsądku na drogach!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska